Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Wstrzymane przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie

Data publikacji: 06 listopada 2020 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2020 r. 12:47
Wstrzymane przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie
 

Jarmark Bożonarodzeniowy stał się już coroczną tradycją w Szczecinie. W piątek miasto ogłosiło jednak, że w takiej formie jak dotychczas, wydarzenie się nie odbędzie. Prace nad organizacją tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego zostały wstrzymane z powodu epidemii.

Organizatorzy jeszcze kilka tygodni temu zakładali, że Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy zagości na trzech placach w centrum miasta, jednak rozwój epidemii koronawirusa pokrzyżował ich plany.

- Obserwując obecną sytuację i analizując nałożone restrykcje sanitarne, przygotowania do tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego zostały wstrzymane. Nie mamy formalnej możliwości na przeprowadzenie tego wydarzenia. Ale cały czas nie tracimy nadziei. Jeśli tylko pojawią się możliwości to będziemy chcieli umilić mieszkańcom przygotowania do Bożego Narodzenia i zorganizować wydarzenie, nawet w mniejszym wydaniu – mówi Leopold Korytkowski, dyrektor ds. turystyki i wydarzeń w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Wstrzymanie przygotowań nie oznacza całkowitego odwołania imprezy. Organizatorzy zapewniają, że będą na bieżąco śledzić stan epidemii oraz zmiany w przepisach sanitarnych i jeśli tylko krzywa zachorowań zacznie spadać, a obostrzenia złagodnieją, przygotowania zostaną wznowione. Może mieć to jednak wpływ na datę i skalę jarmarku.

(k)

Fot. Arleta Nalewajko

Na zdjęciu: Jarmarku Bożonarodzeniowego w tradycyjnej skali i czasie już raczej na pewno w tym roku nie będzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

eder
2020-11-09 12:31:35
może czas wreszcie zamknąć też kościoły, wylęgarnie koronawirusa?
toi
2020-11-07 12:04:14
i może te wyjące babska wezme do rak opłatek poświecony w kosciele - symbol zycia?????????????????? żenada i obłuda
szczeciniak
2020-11-07 04:51:53
popieram odwolanie takich imprez, to czas na izolacje a nie tlumne zgromadzenia, wielu ludzi nadal tego nie rozumie, dobrze ze wladze podejmuja decyzje wogole bo prawde mowiac to chyba o jakis miesiac za pozno.
Hejt Stop!
2020-11-06 22:42:34
Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość. Bo w takiej formie jak ostatni paraliż miasta my też nie chcemy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA