Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

W sobotę na jarmarku. Betlejemskie Światło Pokoju dla szczecinian

Data publikacji: 2019-12-21 10:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23 17:53
W sobotę na jarmarku. Betlejemskie Światło Pokoju dla szczecinian
 

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP w sobotę (21 grudnia) podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego o godz.17 przekaże Betlejemskie Światło Pokoju zuchom, harcerzom, instruktorom i mieszkańcom Szczecina. Warto zabrać ze sobą na pl. Lotników lampiony.

Ogień corocznie jest przywożony przez skautów austriackich z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. W katedrze wiedeńskiej odbierają go skauci z sąsiadujących krajów i przekazują tak, by płomień otoczył całą Europę. Do naszego kraju Betlejemskie Światło Pokoju trafia dzięki skautom słowackim, a polscy harcerze przekazują je do wszystkich potrzebujących, rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, domów kombatanta.

Uroczyste przekazanie szczecinianom Betlejemskiego Światła Pokoju odbędzie się na placu Lotników o godz.17. Dla zziębniętych będzie ciepły barszcz.

Ze Szczecina "Światło, które daje moc" trafi do wszystkim miejscowości w województwie. Na co dzień Betlejemskie Światło Pokoju jest dostępne w siedzibie Chorągwi ZHP w przy ul. Ogińskiego 15 w Szczecinie oraz w biurach Komend Hufców w Zachodniopomorskiem.

ZHP, będąc jedyną polską organizacją harcerską należącą do Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM), uczestniczy w przekazywaniu i roznoszeniu Światła od 1991 roku. Natomiast od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, betlejemski ogień przekazywany jest na świecy Caritas.

Zgodnie z zasadą skautowej sztafety ZHP przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju skautom z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.

(g)

Fot. Facebook/ Bałtycki Hufiec Morski ZHP Kołobrzeg

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wzruszony
2019-12-21 12:46:14
Jaka piękna tradycja,chrześcijaństwo ma MOC.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ