piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wspomnijmy Dni Morza. Ponad 270 tys. osób na imprezie

Wspomnijmy Dni Morza. Ponad 270 tys. osób na imprezie [GALERIA]

Wspomnijmy Dni Morza. Ponad 270 tys. osób na imprezie
Data publikacji: 2019-06-17 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 1357 397564

Dni Morza 2019 obfitowały w najróżniejsze wydarzenia i atrakcje, co sprawiło, że teren imprezy odwiedziło ponad 270 tys. osób. Najwięcej mieszkańców i turystów było w sobotę, bo aż 150 tys. W kulminacyjnym momencie, czyli podczas wieczornych koncertów i pokazu fajerwerków nad Odrą zebrało się ponad 50 tys.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zacumowane przy szczecińskich nabrzeżach jednostki. Licznie odwiedzane pokłady sprawiały, że wokół oldtimerów i okrętów marynarki wojennej ustawiały się kolejki. Najchętniej odwiedzaną jednostką była oczywiście żeglarska gwiazda imprezy - Juan Sebastian de Elcano. Przez 3 dni przez pokład hiszpańskiego żaglowca przewinęło kilkanaście tysięcy osób. Hiszpanie chętnie opowiadali o swojej pracy, oprowadzali po pokładzie i wręczali pamiątkowe gadżety. Każda z jednostek miała swoich oficerów łącznikowych, którzy dbali o załogi.

Gigantyczne kolejki ustawiały się też przed największym w Polsce diabelskim młynem. 55-metrowe koło młyńskie podobnie jak inne elementy wesołych miasteczek, przyciągały spragnionych wrażeń i wysokości. Ci, którzy mogli oglądać sobotni pokaz sztucznych ogni z takiej wysokości z pewnością na długo zapamiętają ten widok.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DNI MORZA NASZYCH FOTOREPORTERÓW: MARTY TESZNER I GRZEGORZA SIWY

Pięć scen, w tym trzy muzyczne sprawiały, że odwiedzający mogli posłuchać różnych utworów od filmowych klasyków, przez andaluzyjskie flamenco, tradycyjne szanty po popowe hity. Sobotni pojedynek na głosy The Voice of Poland vs. Voice Kids przyciągnął pod scenę dziesiątki widzów, którzy chwilę później bawili się z Cleo.

W Strefie Dziecięcej też się sporo działo. Pełne energii maluchy korzystały z darmowych atrakcji, dmuchanych zamków i chętnie uczestniczyły w interaktywnych zabawach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tez opowieści podróżników w ramach Family Travel.

 

Chętnie odwiedzany był też Jarmark pod żaglami. Na stoiskach handlowo-gastronomicznych można było kupić przeróżne gadżety, kolorowe upominki i żeglarskie pamiątki. Nie brakowało również smakołyków i zdrowych przekąsek.

Tegoroczne Dni Morza przebiegały spokojnie. Najczęściej interwencje Straży Miejskiej dotyczyły: nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zakłócania porządku publicznego i czystości.

(k)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DNI MORZA NASZYCH FOTOREPORTERÓW: MARTY TESZNER I GRZEGORZA SIWY

Komentarze

Szczecinian
Byłem, widziałem. Niestety nie wszystko z powodu tłumów, ale i tak jest co wspominać.
2019-06-18 10:45:04
Karol
Chłam na poziomie P.K.
2019-06-18 06:41:10
tradycja
Dni Morza prawie od stu lat odbywają się w Polsce około 23-29 czerwca ale Sz-cinie musi być inaczej. Kiedyś za komuny były to nawet Dni Głosu Szcz.Może ktoś przypomni organizat.
2019-06-17 20:39:05
szaszłyk
Wiele osób dzwoniło dziś do Radio Szczecin-Czas Reakcji , że zatruło się jedzeniem oferowanym na Dniach Morza.Rzeczywiście , była to znakomita impreza
2019-06-17 19:21:51
Prawda
Jest prawda, półprawda i statystyki. Statystykami można manipulować, a intuicją nie. Ona praktycznie nigdy nie zawodzi.
2019-06-17 13:44:52
3 rodzaje kłamstw.
Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki. Liczba ponad ćwierć miliona uczestników imprezy to co najmniej manipulacja i kreatywne zliczanie kilkukrotnie tych samych osób.
2019-06-17 13:43:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie