Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Wspólne śpiewanie

Data publikacji: 10 listopada 2015 r. 23:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Wspólne śpiewanie
 

W Święto Niepodległości, o godz. 11.11, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie zabrzmi Hymn do Bałtyku”. Do wspólnego śpiewu organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Hymn powstał w 1919 r. Muzykę skomponował Feliks Nowowiejski, natomiast autorem słów jest Stanisław Rybka. Dwie pierwsze zwrotki pieśni przyjęła za swój oficjalny hymn Liga Morska i Rzeczna. Członkowie kół tej organizacji w całym kraju przyłączą się do wspólnego śpiewu w środę.

Wydarzenie w CKE przy ul. T. Wendy 14 w Szczecinie ma być transmitowane przez internet na stronie: www.stararzeznia.szczecin.pl ,  a oprócz Hymnu do Bałtykuprzewidziano wykonanie innych pieśni patriotycznych i morskich. Koncert ma poprowadzić Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapowiadany jest też udział zespołu Pomerania Singers.

Organizatorem jest Fundacja „Moja Łasztownia”, a partnerami: Miasto Szczecin, Liga Morska i Rzeczna oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Mają oni nadzieję, że koncert  w Święto Niepodległości zapoczątkuje nową szczecińską tradycję. ©

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA