poniedziałek, 06 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wspólne śpiewanie

Wspólne śpiewanie

Wspólne śpiewanie
Data publikacji: 2015-11-10 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 985 36722

W Święto Niepodległości, o godz. 11.11, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie zabrzmi Hymn do Bałtyku”. Do wspólnego śpiewu organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Hymn powstał w 1919 r. Muzykę skomponował Feliks Nowowiejski, natomiast autorem słów jest Stanisław Rybka. Dwie pierwsze zwrotki pieśni przyjęła za swój oficjalny hymn Liga Morska i Rzeczna. Członkowie kół tej organizacji w całym kraju przyłączą się do wspólnego śpiewu w środę.

Wydarzenie w CKE przy ul. T. Wendy 14 w Szczecinie ma być transmitowane przez internet na stronie: www.stararzeznia.szczecin.pl ,  a oprócz Hymnu do Bałtykuprzewidziano wykonanie innych pieśni patriotycznych i morskich. Koncert ma poprowadzić Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapowiadany jest też udział zespołu Pomerania Singers.

Organizatorem jest Fundacja „Moja Łasztownia”, a partnerami: Miasto Szczecin, Liga Morska i Rzeczna oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Mają oni nadzieję, że koncert  w Święto Niepodległości zapoczątkuje nową szczecińską tradycję. ©

(ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie