Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wspólne majsterkowanie

Data publikacji: 2016-07-25 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:10
Wspólne majsterkowanie
 

Ledwie tydzień temu zorganizowali osiedlowy Ogród Społeczny. W miniony weekend wzbogacili go o ogrodowe meble i zabawki. Mowa o zżytej i niezwykle aktywnej społeczności Gumieniec, która nad Jeziorem Słonecznym zorganizowała pierwszy szczeciński Dzień Majsterkowicza.

„Ty też możesz zostać Mc Gyverem Ogrodu Społecznego na Gumieńcach" - zachęcali do udziału w niedzielnym (24 bm.) majsterkowaniu organizatorzy wydarzenia: miejscowa Rada Osiedla oraz Stowarzyszenia Dzieje Się! Kto by nie chciał, skoro plany były - trzeba przyznać - ambitne:

- Zamierzamy stworzyć trzy strefy. Pierwsza będzie relaksu ze wszelkiego rodzaju siedziskami. Drugą będzie strefa czytelnicza - czyli przestrzeń tzw. wolnej książki (bookcrossing). Natomiast trzecia będzie zarezerwowana dla wszelkich plenerowych gier i zabaw. Wszystko dla mieszkańców. Tak, aby za dnia można było z tych stref korzystać, czyli wśród zieleni poczytać książkę, pobawić się z dziećmi czy po prostu przysiąść na chwilę przysiąść - tłumaczyli organizatorzy, zachęcając mieszkańców, by przynosili do Społecznego Ogrodu w dzień wydarzenia wszelkie pozornie niepotrzebne rzeczy zalegające w piwnicach czy strychach, a z jakich to - starych szafek, desek, farb i narzędzi - dałoby się zbudować oczekiwane ogrodowe strefy.

Miało być bez zasad, czyli jedynym ograniczeniem dla gumienieckich Mc Gyverów miała być wyłącznie wyobraźnia: nie wiek, płeć, a tym bardziej zasobność portfela. I tak też się stało - w niedzielne południe nad Jeziorem Słonecznym pojawiła się spora grupa tych, co postanowili działać wspólnymi siłami: dla siebie, sąsiadów i dla miasta.

- Razem zbudowaliśmy meble do Ogrodu Społecznego: ławki, stół, ramy do gry w kółko i krzyżyk oraz punkt bookcrossingu - opowiada radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni), przewodniczący miejscowej Rady Osiedla. - Od tej chwili mogą wymieniać się książkami lub po prostu przyjść na ogród i poczytać. Ogrodowa biblioteczka już została wyposażona przez mieszkańców w około 30 książek. Wspólnie stworzone strefy będą do użytku dla mieszkańców do końca trwania ogrodu społecznego.

Przypomnijmy: Ogród Społeczny przy Jez. Słonecznym powstał 17 lipca z inicjatywy Rady Osiedla Gumieńce oraz Stowarzyszenia Dzieje Się! To zielona przestrzeń, gdzie - praktycznie 24 godziny na dobę - mieszkańcy mogą spędzać czas, integrować się i odpoczywać. Pielęgnacja roślin ogrodu jest w gestii mieszkańców: 27 donic.

(an)

Fot. MW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stowarzyszenie Dzieje Się!
2016-07-26 08:21:46
O to właśnie chodzi :) Będziemy bardzo zadowolone, jeśli inne Rady Osiedli wezmą przykład. Na Gumieńce przyjeżdżają Mieszkańcy z innych osiedli, więc widać jak spore jest zapotrzebowanie na tego typu miejsca. To cieszy :)
Majsterkowanie
2016-07-26 07:36:45
Pewnie teraz już pozostałe Rady Osiedli myślą, jakby tu zgapić taki ciekawy pomysł |-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA