sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wspaniały jak Arden

Wspaniały jak Arden

Wspaniały jak Arden
Data publikacji: 2017-10-21 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1479 297136

Ma piękną sportową sylwetkę, w typie dobermana. Jest w świetnej kondycji i zdrowiu. Do tego został dobrze ułożony, więc jest grzeczny, przyjazny, delikatny. Bezbłędnie wykonuje wszystkie polecenia. I nawet takiemu psu przytrafiło się nieszczęście: utrata opiekuna oraz domu. „Miłośnicy dobermanów, zapraszamy do poznania tego czekoladowego przystojniaka" - zachęcają Ardena obecni, schroniskowi opiekunowie.

Dotychczasowy opiekun nie był już w stanie opiekować się psem o takiej energii i kondycji. Dlatego zrzekł się praw do Ardena i przekazał schronisku: wierząc, że tam jego wierny pies ma większe szanse na znalezienie nowej kochającej rodziny. Teraz Ardena domem boks K-17, a jego numer rozpoznawczy to 681/17.

- Jest pod naszą opieką od sierpnia. Dał się poznać jako wspaniały dżentelmen - Ardena zachwalają jego schroniskowi opiekunowie. - Jest silny i dynamiczny, a jednocześnie wyjątkowo posłuszny. Gdy więc na spacerze zaczyna ciągnąć, wystarczy lekka korekta, aby wspólna wędrówka także dla opiekuna była przyjemnością.

Arden to jednak nie jest pies dla każdego. Wymaga bowiem dużo ruchu i zdecydowanego prowadzenia. Uwielbia długie spacery oraz hasanie po wybiegu za piłką, patykami, wszelkimi szarpakami. Grzecznie oddaje zabawki i prosi o kolejne szanse dla aportowania, o więcej uwagi i zabawy.

- Ze względu na krótką sierść, bez podszerstka, absolutnie nie powinno się trzymać Ardena poza domem. Jest na to zbyt delikatny - zastrzegają jego schroniskowi opiekunowie. - Tym bardziej że zawsze był psem domowym i na pewno szybko odnajdzie się w nowym. Jest wykastrowany, zaszczepiony i… wystarczy dać mu szansę, a stanie się wiernym oddanym przyjacielem, na zawsze.

Kto chciałby przygarnąć czekoladowego przystojniaka - Ardena (681/17) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46,
e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Arden - piękny sześciolatek w schronisku czeka na nową szansę: dom i rodzinę.

Fot. Schronisko/ZUK

Wspaniały jak Arden

Komentarze

M.Dem.
Napewno schroniska są lepszym miejscem dla niejednego zwierzaka niż życie w domu. Los psa pięknego i rasowego, los kundelka, los kota, gdy opiekun i otoczenie stokroć głupsze niż to stworzenie, poniewierane ponad wszelkie ludzkie wyobrażenie. Może, między innymi, także za to właśnie że więcej i szybciej zapamiętuje jakie są upodobania właściciela i otoczenia, za błyskotliwośc rozumowania i przewidywania biegu zdarzeń. Człowiek nie zawsze lubi swiadomosc wlasnej nizszosci, pojawiajacej sie gdy czuje ze druga strona jego rad nie zawsze potrzebuje. Takze gdy ta druga strona jest zwierzak. Jaki jest los tych pieknych niegdys rasowych Toby'ch, tych Bartusiow wielorasowych ale dobrych, kochanych i tak wiele wybaczajacych ludziom? Weterynaria to odczyta z obrazu narzadow wewnetrznych zwierzat. Dowiemy sie kiedys calej prawdy? Choc schroniska tez nie sa moze bez ludzi współudziałajacych z oprawcami zwierzat. Tak mysli niejeden. Tylko ze inny niejeden nie interweniuje gdy mysli ze "cos tam sie dzieje" (w schroniskach). Interweniuje natomiast w sprawie przesuniecia schronisk w inne miejsce. Bo on relaksu i snu spokojnego potrzebuje. Taka jest prawda o nas samych. Niestety.
2017-10-21 09:30:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy