poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Hanys zwany Niuńkiem

Hanys zwany Niuńkiem

Hanys zwany Niuńkiem
Data publikacji: 2017-10-11 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1478 296100

Do schroniska został dowieziony jeszcze w sierpniu, niemal na finał tegorocznych wakacji. Jako pies bezpański, zabrany z ulicy przez samochód pogotowia interwencyjnego. Przy przyjęciu jego wiek określono na 12 lat. Ktoś to Hanysowi zrobił: skrzywdził, odtrącił i porzucił w Zdrojach.

Hanys to teraz schroniskowy numer 745/17. Jego domem teraz boks 71.

- Osiągnął już wiek dojrzały, więc ma swoje nawyki. Ale jest przyjazny człowiekowi. Nie brakuje mu energii i wigoru. Chętnie podejmuje zabawę. Jest łasy na smakołyki. Jedyny kłopot, że wobec innych psów bywa zadziorny - o Hanysie opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Pies w jego wieku porzucony to... niemal wyrok. O czym smutek w oczach Hanysa przypomina. Jego los porusza. Jednak najwyraźniej nie dość - niestety - skoro do tej pory nie znalazł się dobry człowiek, który zabrałby go ze schroniska i przyjął do rodziny. Choć widać, jak on rozpaczliwie prosi o nową szansę: na jesień życia, jak tylko umie.

Hanys został wirtualnie adoptowany. Jest więc teraz Niuńkiem, na którego schroniskowe konto anonimowy darczyńca wpłacił 850 złotych.

- Bardzo nam zależy na znalezieniu prawdziwego domu dla te psiny. On tęskni za życiem poza boksem. Potrzebuje dobrego doświadczonego opiekuna. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszym Hanysem - zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby Hanysa vel Niuńka (745/17) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 187, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz Świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45. Więcej informacji o Hanysie można uzyskać od wolontariusza: tel. 506 650 033.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Hanys zwany Niuńkiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy