Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wręczono Krzyże Wolności i Solidarności [GALERIA]

Data publikacji: 23 listopada 2015 r. 15:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Wręczono Krzyże Wolności i Solidarności
 

W poniedziałek w Szczecinie dr Łukasz Kamiński, prezes Insytutu Pamięci Narodowej, wręczył przyznawane decyzją Prezydenta RP Krzyże Wolności i Solidarności. Tym ustanowionym pięć lat temu odznaczeniem honorowani są działacze opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL.

Na liście osób, które otrzymali Krzyże, znaleźli się: Paweł Bartnik, Irena Bieńkowska, Jerzy Chmura, Leszek Duklanowski, Grzegorz Durski, Władysław Dziczek, Waldemar Gil, Danuta Jeżowska-Kaczanowska, Antoni Kadziak, Longin Komołowski, Ryszard Konopiński, Wiesław Krajewski, Andrzej Kropopek, Michal Kurowski, Sławomir Lener, Marian Malcherek, Piotr Mync, Stefan Niewiadomski, Wojciech Soiński, Eugeniusz Szerkus, Wojciech Tadajewski, Marek Tałasiewicz, Jan Tarnowski, Ryszard Ukielski, Mieczysław Ustasiak, Stanisław Wądołowski oraz Mirosław Witkowski.

Pośmietnie Krzyże Wolności i Solidarności zostały przyznane Barbarze Bobrowicz, Kazimierzowi Fischbeinowi, Zdzisławowi Konuremu oraz Jerzemu Zimowskiemu.

(as) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niepełna informacja...
2016-03-15 13:28:20
Jak łatwo zapomina się o faktach, to faktów nie boli... Jak łatwo zapomina się o ludziach, tych którzy odeszli nie boli... A odeszli Janina Trojanowska i Zbigniew Bonawentura Zdanowicz... Zostali pośmiertnie odznaczeni, nie zostali przez Was wymienieni... Szkoda... To postacie "kultowe"...
Ocena z ostatnich lat ...,
2015-11-25 11:40:03
S.P. Pan Marian Jurczyk jakis czas temu powiedzial...teraz widze, ze My wowczas internowani, mielismy "duzo lepiej i bezpieczniej"... jak Wy ktorym wowczas udalo sie na rozne sposoby uniknac internowania i dalej walczyliscie... z owczesna PZPR-owska Komuna ! !
Zapytania ciag dalszy...?
2015-11-24 11:25:20
A zniszczenie 9 tomow tajnych dokumentow zebranych przez owczesna Sluzbe Bezpieczenstwa... od Sierpnia 1980 roku do Pazdziernika 1989 w stosunku do chocby jednego z zalozycieli NSZZ Solidarnosc w bylej Stoczni im. Warskiego i dalsze dzialania dla dobra dzisiejszej Wolnej i Niepodleglej Polski - tez juz dzisiaj nie wchodza w rachube... ? Jak i umieszczenie danej Osoby ( czy Osob ...) na liscie Osob Represjonowanych przez Organa Bezpieczenstwa w PRL... prowadzonej przez dzisiejszy IPN rowniez juz sa bez znaczenia ? Co wiec trzeba jeszcze zrobic...by chocby Ktos z dzisiajszych Wladz, po 36 juz latach czlowiekowi za to wszystko... PODZIEKOWAL ? Gdzie o "zlamanym" zyciu - tak prywatnym jak i zawodowym juz nie wspomne ! !
Czlonek Komitetu Strajkowego Stoczni - ze szczerym zapytaniem...?
2015-11-24 00:50:10
A Ci pozostali... np. Stoczniowcy z Warskiego, ktorzy od pierwszych minut wchodzili w Sklad maszerujacych i demonstrujacych po Stoczni i nawolywali wowczas pozostalych Stoczniowcow do powstania owczesnego Strajku... oraz dalej weszli w Sklad Komitetu Strajkowego Stoczni im. A. Warskiego w Sierpniu 1980 roku i po podpisaniu Porozumienia z Przedstawicielami Rzadu, prowadzili dalej owczesna tak Komisje Zakladowa NSZZ Solidarnosc Stoczni oraz byli Przewodniczacymi na poszczegolych Wydzialach...przez 16 miesiecy do dnia 13.12.1981 roku i jeszcze przez kilka pierwszych dni w owczesnym Stanie Wojennym...to juz dzisiaj sie nie licza...? Bo byc moze zostali za szybko powyrzucani ze Stoczni za swoja owczesna Solidarnosciowa Dzialalnosc... gdzie dalej nie mogli przez kilkanascie miesiecy dostac innej pracy, jak i chocby jakiejkolwiek wowczas pomocy... ?? A ilez to razy beda... i moga byc... jedni i Ci Sami w kolko Nagradzani... ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA