czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Koniec kontroli CBA

Koniec kontroli CBA

Koniec kontroli CBA
Data publikacji: 2015-09-21 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-23 12:56
Wywietleń: 1633 22843

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Kamińskiego i nie stwierdziło nieprawidłowości, które pozwoliłyby wszcząć postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - dowiedziała się PAP w CBA. Kamiński powiedział PAP, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli.

Rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że trwająca od marca kontrola zakończyła się w połowie września i objęła oświadczenia Kamińskiego z lat 2009-15.

- W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować wszczęciem postępowania przygotowawczego - powiedział PAP Dobrzyński. Zaznaczył, że nie może udzielić informacji o szczegółach kontroli.

Kamiński jest sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Kontrola dotyczyła oświadczeń, które składał jako europoseł i urzędnik KPRM. Była prowadzona pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych danych, podobnie jak w przypadku oświadczeń innych osób zajmujących funkcje publiczne i zobowiązanych do składania takich deklaracji o stanie majątkowym.

Kamiński powiedział PAP w poniedziałek, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli CBA. - Jestem człowiekiem uczciwym i składałem prawdziwe oświadczenia majątkowe, zgodnie z własnym sumieniem - powiedział PAP.

Media informowały, że Kamiński nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że miał go już od kilku lat. Przypominały, że z podobnego powodu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

W lipcu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zegarka. Prokuratura uzasadniała wtedy decyzję tym, że zegarek był prezentem od żony, a on sam nie wiedział, jaka jest jego wartość. Oceniła, że Kamiński nie miał zamiaru zafałszowania swego stanu majątkowego i nie można się tu doszukać celowego działania. (pap)

Fot. www.premier.gov.pl

 

 

Komentarze

Wawrzek
Niezgłoszenie zegarka w Oświadczeniu majątkowym do czego zobowiązuje ustawa - jest przestępstwem - takie Oświadczenie ABW -Instytucji która powinna pilnować przestrzegania prawa jest również przestępstwem.
2015-09-23 10:47:59
Zegarek
Czy ktokolwiek w Polsce myślał, że zostaną stwierdzone nieprawidłowości pozwalające wszcząć postępowanie przygotowawcze?
2015-09-22 11:48:23
Z dawnych lat wziete...,
Wybranym i Uprzywilejowanym... Korona z glowy nigdy dobrowolnie sama nie spadnie ! !
2015-09-21 23:48:16
Dryja
I to jest bardzo dobra wiadomość dla PO. Tylko dla PO.
2015-09-21 19:48:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie