Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Koniec kontroli CBA

Data publikacji: 2015-09-21 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-23 12:56
Koniec kontroli CBA
 

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Kamińskiego i nie stwierdziło nieprawidłowości, które pozwoliłyby wszcząć postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - dowiedziała się PAP w CBA. Kamiński powiedział PAP, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli.

Rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że trwająca od marca kontrola zakończyła się w połowie września i objęła oświadczenia Kamińskiego z lat 2009-15.

- W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować wszczęciem postępowania przygotowawczego - powiedział PAP Dobrzyński. Zaznaczył, że nie może udzielić informacji o szczegółach kontroli.

Kamiński jest sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Kontrola dotyczyła oświadczeń, które składał jako europoseł i urzędnik KPRM. Była prowadzona pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych danych, podobnie jak w przypadku oświadczeń innych osób zajmujących funkcje publiczne i zobowiązanych do składania takich deklaracji o stanie majątkowym.

Kamiński powiedział PAP w poniedziałek, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli CBA. - Jestem człowiekiem uczciwym i składałem prawdziwe oświadczenia majątkowe, zgodnie z własnym sumieniem - powiedział PAP.

Media informowały, że Kamiński nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że miał go już od kilku lat. Przypominały, że z podobnego powodu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

W lipcu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zegarka. Prokuratura uzasadniała wtedy decyzję tym, że zegarek był prezentem od żony, a on sam nie wiedział, jaka jest jego wartość. Oceniła, że Kamiński nie miał zamiaru zafałszowania swego stanu majątkowego i nie można się tu doszukać celowego działania. (pap)

Fot. www.premier.gov.pl

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2015-09-23 10:47:59
Niezgłoszenie zegarka w Oświadczeniu majątkowym do czego zobowiązuje ustawa - jest przestępstwem - takie Oświadczenie ABW -Instytucji która powinna pilnować przestrzegania prawa jest również przestępstwem.
Zegarek
2015-09-22 11:48:23
Czy ktokolwiek w Polsce myślał, że zostaną stwierdzone nieprawidłowości pozwalające wszcząć postępowanie przygotowawcze?
Z dawnych lat wziete...,
2015-09-21 23:48:16
Wybranym i Uprzywilejowanym... Korona z glowy nigdy dobrowolnie sama nie spadnie ! !
Dryja
2015-09-21 19:48:44
I to jest bardzo dobra wiadomość dla PO. Tylko dla PO.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA