Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Wpadł seryjny włamywacz

Data publikacji: 2017-07-20 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wpadł seryjny włamywacz
 

Policjanci kryminalni z komisariatu policji w Mierzynie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o dokonanie serii włamań do mieszkań i domków jednorodzinnych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ubiegły weekend dyżurny komisariatu policji w Mierzynie odebrał zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego mieszczącego się na terenie gminy Kołbaskowo. Na miejsce skierowani zostali policjanci z wydziału kryminalnego. Z relacji właścicielki domku wynikało że nieustalony sprawca wyważając okno dostał się do wnętrza skąd zabrał znajdującą się tam gotówkę. 

Funkcjonariusze przystąpili do zbierania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz zbierania informacji. Dzięki pracy operacyjnej udało się wytypować podejrzanego o ten czyn 30-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali podejrzanego i przewieźli go do policyjnego aresztu. 

W trakcie dalszych czynności i weryfikacji podobnych zdarzeń do jakich doszło na terenie gminy w ostatnim czasie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 30-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa. 

Okazało się, że mężczyzna z działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Włamywał się do obiektów mieszczących się na terenie Kołbaskowa i kradł pozostawione tam rzeczy, m.in rowery które odsprzedawał przypadkowym osobom. Łącznie funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie trzy przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zarzuty. 

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olek
2017-07-20 18:45:40
Jeżeli będzie sądzić Tuleya, to siedzieć pójdzie policjant.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA