piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wpadł seryjny włamywacz

Wpadł seryjny włamywacz

Wpadł seryjny włamywacz
Data publikacji: 2017-07-20 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 919 276828

Policjanci kryminalni z komisariatu policji w Mierzynie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o dokonanie serii włamań do mieszkań i domków jednorodzinnych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ubiegły weekend dyżurny komisariatu policji w Mierzynie odebrał zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego mieszczącego się na terenie gminy Kołbaskowo. Na miejsce skierowani zostali policjanci z wydziału kryminalnego. Z relacji właścicielki domku wynikało że nieustalony sprawca wyważając okno dostał się do wnętrza skąd zabrał znajdującą się tam gotówkę. 

Funkcjonariusze przystąpili do zbierania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz zbierania informacji. Dzięki pracy operacyjnej udało się wytypować podejrzanego o ten czyn 30-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali podejrzanego i przewieźli go do policyjnego aresztu. 

W trakcie dalszych czynności i weryfikacji podobnych zdarzeń do jakich doszło na terenie gminy w ostatnim czasie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 30-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa. 

Okazało się, że mężczyzna z działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Włamywał się do obiektów mieszczących się na terenie Kołbaskowa i kradł pozostawione tam rzeczy, m.in rowery które odsprzedawał przypadkowym osobom. Łącznie funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie trzy przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zarzuty. 

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. archiwum

Komentarze

Olek
Jeżeli będzie sądzić Tuleya, to siedzieć pójdzie policjant.
2017-07-20 18:45:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”