Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wolontariusze z Polic docenieni

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 21:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Wolontariusze z Polic docenieni
 

To był wieczór wolontariuszy z powiatu polickiego. Najbardziej ofiarni i aktywni zostali zauważeni i zaproszeni na piątkową Powiatową Galę Wolontariatu i Aktywności Społecznej "Razem możemy więcej". Kilkadziesiąt osób odebrało statuetki i dyplomy. Wśród wyróżnionych byli ci, co pomagają seniorom, osobom niepełnosprawnym, zwierzętom... Także przedsiębiorcy, którzy dzielą się swoim czasem i majątkiem z potrzebującymi.

Wyróżnienia i nagrody przyznano w trzech kategoriach: działania warte naśladowania (25 zgłoszeń), wspólne działania - nagroda dla sponsora (14 zgłoszeń) oraz wolontariusz roku (12 zgłoszeń).

- Otrzymaliśmy 51 zgłoszeń - mówiła Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego. - Gdy 1 grudnia zabieraliśmy się za ich analizowanie, nie podejrzewaliśmy, co nas czeka. Z każdym kolejnym zgłoszeniem czuliśmy, że uczestniczymy w czymś szczególnym, poznawaliśmy nowych, wspaniałych ludzi, którzy zwyczajnie, bezinteresownie, działają na rzecz swojej małej ojczyzny i pomagają innym.  I choć zadanie, które stało przed nami, było naprawdę trudne, to byliśmy spokojni i radośni, że możemy się z niego wywiązać. Wiedzieliśmy, że znajdziemy rozwiązanie. Zobaczyliśmy, że ludzie są dobrzy i zmieniają świat, i że obok nas jest ich naprawdę wielu. Warto było to przeżyć i poczuć tę radość i powiedzieć - to jest ten sens życia człowieka.

Nominowanym i wyróżnionym gratulował też wicestarosta - Paweł Mirowski.

- W wolontariacie liczy się wielkie serce i przyjaźń - mówił. - Mamy świadomość, że pomoc nie jest czymś oczywistym, to coś, co trzeba pielęgnować. Szlachetność musi zostać doceniona. Życzę wszystkim wolontariuszom jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości i sukcesów w realizacji własnych planów oraz skutecznego zarażania innych taką wzorową postawą. Razem możemy więcej.

Jedną z wyróżnionych wolontariuszek jest Aleksandra Mazur, założycielka hospicjum domowego w Policach.

- Nie pracuję dla tych nagród, ale to wyróżnienie sprawia mi bardzo dużą przyjemność - mówiła. -  Moje działania są możliwe, bo jestem w grupie hospicjantów, przyjaciół z Polic. Bardzo wam dziękuję, że jesteście ze mną. Myślę, że ta nagroda jest także dla was.

Pierwszą nagrodę za wolontariat dostała Natalia Żmuda, wolontariuszka w schronisku dla zwierząt w Dobrej.

- Wraz z otwarciem, w grudniu 2013 r., schroniska dla bezdomnych zwierząt, pojawiła się w nim młoda, skromna dziewczyna, która zadeklarowała pomoc zwierzakom schroniskowym - przedstawiano fragment uzasadnienia dla tej kandydatury. - Dzisiaj nie wyobrażamy sobie dnia bez jej cierpliwości, wytrwałości, zaangażowania oraz bez jej wspaniałych zdjęć i opisów zamieszczanych na Facebooku.

Najmłodszy nagrodzony wolontariusz, to Wojtek. Dostał wyróżnienie specjalne.

- Od 10 lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - uzasadniano wyróżnienie. - I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ta osoba ma dopiero 14 lat. Zaczynał od zbierania datków do puszek, teraz wspiera tę orkiestrę także organizacyjnie.

W kategorii "działanie warte naśladowania" jedno z głównych wyróżnien dostała 

"Szkolna grupa pomagaczy" z Gimnazjum nr 1 w Policach wraz z opiekunką.  Stworzyła ona m.in. kawiarenkę dla seniora.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Młody bezrobotny
2015-12-05 07:55:26
Jakie to modne stało się teraz przekonanie, że naturalną rzeczą jest niepłacenie za robotę. Redefinicja roszczeniowości, teraz jak ktoś przed 30 chce dostawać wynagrodzenie to roszczeniowy socjalista.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA