poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wolne w szkołach

Wolne w szkołach

Wolne w szkołach
Data publikacji: 2016-03-29 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1697 126089

Choć za nami Wielkanoc, szczecińscy uczniowie wciąż cieszą się przerwą świąteczną. Wszystkie szkoły mają z tej okazji sześć wolnych dni. Lekcje rozpoczną się dopiero jutro.

Termin i czas trwania przerw świątecznych i ferii w szkołach, podaje co roku Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wielkanocna przerwa świąteczna nie jest ostatnim wolnym od lekcji w tym roku szkolnym.

Uczniowie od pierwszych do piątych klas szkół podstawowych nie będą mieli lekcji w dniu sprawdzianu szóstoklasistów, który w tym roku zostanie przeprowadzony 5 kwietnia. Gimnazjaliści uczący się w pierwszych i drugich klasach mogą liczyć na wolne 18, 19 i 20 kwietnia.

W tych dniach bowiem ich koledzy z klas trzecich będą pisali egzamin. Natomiast uczniowie piewszych dwóch lat w szkołach ponadgimnazjalnych mają wolne z okazji pierwszych dni matur pisemnych, co nastąpi 4, 5 i 6 maja.

Wszystkich uczniów czeka jeszcze weekend majowy, który w tym roku nie jest zbyt długi, ale jeśli dyrektorzy szkół zadecydują by 2 maja był dniem wolnym, przerwa od lekcji potrwa cztery dni. Kolejne wytchnienie da uczniom Boże Ciało, które w tym roku przypada już 26 maja, a następujący po nim piątek jest ustawowo wolnym dniem w szkołach. To daje kolejny długi, bo czterodniowy weekend.

Rok szkolny dla wszystkich uczniów zakończy się 24 czerwca, a wtedy czeka uczniów najprzyjemniejsza, bo ponad dwumiesięczna laba.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Uczniowie szczecińskich szkół mają przerwę świąteczną od czwartku

Komentarze

Wojciech
Jak fajnie się jeździ po Szczecinie gdy są ferie. Mam wrażenie, że 50% korków w szczycie komunikacyjnym powodują rodzice dowożący dzieci do szkoły.
2016-03-30 20:46:07
obserwator
No wiadomo ci przeciążeni nauczyciele muszą "odpocząć" reszta hołoty do roboty !!Aż się pięści zaciskają na tę Ynteligencję często o IQ równej numerowi buta który noszą....
2016-03-29 18:22:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie