sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wolne w szkołach

Wolne w szkołach

Wolne w szkołach
Data publikacji: 2016-03-29 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 1358 126089

Choć za nami Wielkanoc, szczecińscy uczniowie wciąż cieszą się przerwą świąteczną. Wszystkie szkoły mają z tej okazji sześć wolnych dni. Lekcje rozpoczną się dopiero jutro.

Termin i czas trwania przerw świątecznych i ferii w szkołach, podaje co roku Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wielkanocna przerwa świąteczna nie jest ostatnim wolnym od lekcji w tym roku szkolnym.

Uczniowie od pierwszych do piątych klas szkół podstawowych nie będą mieli lekcji w dniu sprawdzianu szóstoklasistów, który w tym roku zostanie przeprowadzony 5 kwietnia. Gimnazjaliści uczący się w pierwszych i drugich klasach mogą liczyć na wolne 18, 19 i 20 kwietnia.

W tych dniach bowiem ich koledzy z klas trzecich będą pisali egzamin. Natomiast uczniowie piewszych dwóch lat w szkołach ponadgimnazjalnych mają wolne z okazji pierwszych dni matur pisemnych, co nastąpi 4, 5 i 6 maja.

Wszystkich uczniów czeka jeszcze weekend majowy, który w tym roku nie jest zbyt długi, ale jeśli dyrektorzy szkół zadecydują by 2 maja był dniem wolnym, przerwa od lekcji potrwa cztery dni. Kolejne wytchnienie da uczniom Boże Ciało, które w tym roku przypada już 26 maja, a następujący po nim piątek jest ustawowo wolnym dniem w szkołach. To daje kolejny długi, bo czterodniowy weekend.

Rok szkolny dla wszystkich uczniów zakończy się 24 czerwca, a wtedy czeka uczniów najprzyjemniejsza, bo ponad dwumiesięczna laba.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Uczniowie szczecińskich szkół mają przerwę świąteczną od czwartku

Komentarze

Wojciech
Jak fajnie się jeździ po Szczecinie gdy są ferie. Mam wrażenie, że 50% korków w szczycie komunikacyjnym powodują rodzice dowożący dzieci do szkoły.
2016-03-30 20:46:07
obserwator
No wiadomo ci przeciążeni nauczyciele muszą "odpocząć" reszta hołoty do roboty !!Aż się pięści zaciskają na tę Ynteligencję często o IQ równej numerowi buta który noszą....
2016-03-29 18:22:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”