Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Wolne w szkołach

Data publikacji: 2016-03-29 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:48
Wolne w szkołach
 

Choć za nami Wielkanoc, szczecińscy uczniowie wciąż cieszą się przerwą świąteczną. Wszystkie szkoły mają z tej okazji sześć wolnych dni. Lekcje rozpoczną się dopiero jutro.

Termin i czas trwania przerw świątecznych i ferii w szkołach, podaje co roku Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wielkanocna przerwa świąteczna nie jest ostatnim wolnym od lekcji w tym roku szkolnym.

Uczniowie od pierwszych do piątych klas szkół podstawowych nie będą mieli lekcji w dniu sprawdzianu szóstoklasistów, który w tym roku zostanie przeprowadzony 5 kwietnia. Gimnazjaliści uczący się w pierwszych i drugich klasach mogą liczyć na wolne 18, 19 i 20 kwietnia.

W tych dniach bowiem ich koledzy z klas trzecich będą pisali egzamin. Natomiast uczniowie piewszych dwóch lat w szkołach ponadgimnazjalnych mają wolne z okazji pierwszych dni matur pisemnych, co nastąpi 4, 5 i 6 maja.

Wszystkich uczniów czeka jeszcze weekend majowy, który w tym roku nie jest zbyt długi, ale jeśli dyrektorzy szkół zadecydują by 2 maja był dniem wolnym, przerwa od lekcji potrwa cztery dni. Kolejne wytchnienie da uczniom Boże Ciało, które w tym roku przypada już 26 maja, a następujący po nim piątek jest ustawowo wolnym dniem w szkołach. To daje kolejny długi, bo czterodniowy weekend.

Rok szkolny dla wszystkich uczniów zakończy się 24 czerwca, a wtedy czeka uczniów najprzyjemniejsza, bo ponad dwumiesięczna laba.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Uczniowie szczecińskich szkół mają przerwę świąteczną od czwartku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojciech
2016-03-30 20:46:07
Jak fajnie się jeździ po Szczecinie gdy są ferie. Mam wrażenie, że 50% korków w szczycie komunikacyjnym powodują rodzice dowożący dzieci do szkoły.
obserwator
2016-03-29 18:22:38
No wiadomo ci przeciążeni nauczyciele muszą "odpocząć" reszta hołoty do roboty !!Aż się pięści zaciskają na tę Ynteligencję często o IQ równej numerowi buta który noszą....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ