czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wokół „300 plus”. Dali, ale zabrali

Wokół „300 plus”. Dali, ale zabrali

Wokół „300 plus”. Dali, ale zabrali
Data publikacji: 2018-07-10 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:42
Wywietleń: 5560 337722

Skarbnicy zachodniopomorskich gmin, zanim się ucieszą z rządowej dotacji na wyprawki dla uczniów, powinni uważnie przeczytać decyzję wojewody zachodniopomorskiego nr 164/2018. Dowiedzą się, że tak naprawdę nic nie dostali.

Wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci otrzymali pismo wojewody zachodniopomorskiego informujące o decyzji nr 164/2018. Pismo ma dwa załączniki. Jeden z nich jest wykazem gmin i kwot, które otrzymują one na realizację programu „Dobry start” – po 300 zł na każdego ucznia, niezależnie od statusu materialnego rodziny. I tak np. miasto Szczecin otrzyma 13,95 mln zł, Stargard 2,325 mln zł, Goleniów 1,55 mln zł, a maleńka Stepnica – 226,3 tys. zł. Razem do wszystkich gmin trafi 68 445 520 zł.

Drugi załącznik informuje o zmniejszeniu środków, jakie rząd przeznacza dla gmin na realizację programu 500+. Szczecin straci 13,95 mln zł, Stargard 2,325 mln zł, Goleniów 1,55 mln zł, a Stepnica – 226,3 tys. zł. I dokładnie tak samo jest w przypadku każdej ze 114 gmin w Zachodniopomorskiem. Suma dotacji i obcięć – 68 445 520 zł. Czy to oznacza, że nie zabezpieczono oddzielnych środków na wyprawki dla uczniów? ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 10 lipca 2018 r.

Tekst i fot. Cezary Martyniuk

Na zdjęciu: Każdej gminie zmniejszono limit środków na 500+ o dokładnie taką samą kwotę, jaką przeznaczono na wyprawki dla uczniów.

Komentarze

A moze wylada to...
Na niepotrzebna "burze" w szklance wody... gdyz i Kurier raczej dalej "chwali" PO - jak PiS ??
2018-07-11 00:16:29
Do " w gazecie jest wyjaśnienie"
Co ty bredzisz o nadwyżce budżetowej, skoro zadłużenie państwa urosło już do 1 biliona złotych? Poza tym, PiS tworzy patologię społeczną swoimi programami darowizn. Tylko z powodu 500+, około 800 tys. młodych ludzi zrezygnowało już z pracy. PiS rozdaje, a gdy kasy mu zabraknie i przegra wybory, nowy rząd już z innej partii będzie musiał wprowadzać ograniczenia aby ratować budżet państwa. Oburzeni darczyńcy znów zwrócą się do PiS w kolejnych wyborach, i tak Polska zamiast się rozwijać, będzie się coraz bardziej zadłużać. Nic nowego to nie jest, bo tak właśnie w Grecji doszło do krachu finansowego. Co do diabla stało się z tym narodem, że duża część młodych ludzi, zamiast zakasać rękawy i pracować, tylko wyciąga ręce po kolejne pieniądze od państwa, na które wszyscy ciężko pracują. Żaden rząd pieniędzy nie tworzy z niczego, ma tylko to co zbierze z podatków pracującej części swoich obywateli. W przyszłości nie pisz propagandowych głupot, tylko czasami wysil się na odrobinę myślenia.
2018-07-10 23:03:27
Czy ja dobrze czuję?
Do klawiatury zasiadł Urząd Wojewódzki. Broni cnoty PiS i jego chłopaczków.
2018-07-10 22:49:15
@Kwarek
Pieniądze na 500+ są z uszczelnienia systemu podatkowego i likwidacji mafii vatowskich. Rocznie z tego tytułu jest dodatkowo w budżecie kilkadziesiąt miliardów złotych, które za PO kradła mafia vatowska.
2018-07-10 21:53:35
@Kwarek
Chyba zostałeś oszukany. Poczytaj sobie o sytuacji demograficznej. Patologia to wszystkie mentalne dzieci Korwina i pseudoliberałowie.
2018-07-10 17:25:03
@Koniec sztuczek!
Dokształć się, co to jest budżet państwa, ustawa budżetowa itd. "Fikołków" by nie było, gdyby pieniądze na wyprawkę były wypłacane dopiero od przyszłego roku.
2018-07-10 17:22:49
Kwarek
Oj tam, dodrukują pieniążki. Przecież musi się znaleźć. Oddanie wam 500zł kosztuje nas, podatników 740zł. Powinno się tworzyć warunki do istnienia, a nie rozdawać naszą kasę. Zamiast dawać przysłowiową rybę, trzeba nauczyć człowieka łowić. Ja się nie pisałem na utrzymywanie patologii, która żyje z tego pissocjalu!
2018-07-10 16:32:52
Koniec sztuczek!
Gdyby rząd miał tę kasę, a to chyba sporo ponad miliard złotych, to by nie robił takich fikołków. Jak na razie jedną ręką daje, drugą zabiera. Będzie się poniewierać w piekle :)
2018-07-10 16:15:36
w gazecie jest wyjaśnienie
Trzeba przeczytać do końca. Środki przeniesiono, ale na 500+ będą uzupełnione z rezerwy celowej po zgłoszeniu przez gminy zapotrzebowania. Przecież każda średnio rozgarnięta osoba wie, że budżet na ten rok został dawno przyjęty i każda zmiana w trakcie roku musi powodować takie przesunięcia. Redaktor Martyniuk niepotrzebnie się martwi, że pieniędzy zabraknie, bo jak na razie ukrócenie złodziejstwa sprawia, że nadwyżka budżetowa jest większa od planowanej.
2018-07-10 15:29:16
Brawo
Manipulacja godna red.Lisa!
2018-07-10 14:07:46
czyt
coś tu się komuś "pmerdało " !
2018-07-10 13:45:06
Brawo pis
No, ale szczodrość obecnej władzy jest bezgraniczna.... ;-)
2018-07-10 13:33:46
Dobre
Jedni rozdają, inni za to płacą.
2018-07-10 12:25:28