poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Elektroniczne wnioski o wyprawkę już od lipca

Elektroniczne wnioski o wyprawkę już od lipca [FILM]

Elektroniczne wnioski o wyprawkę już od lipca
Data publikacji: 2018-06-30 23:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 5185 335942

Rusza zupełnie nowy program dla uczniów „Dobry start”. Od 1 lipca wnioski o przyznanie 300 zł na szkolne wyposażenie będzie można składać drogą elektroniczną. Za miesiąc, od 1 sierpnia, przyjmowane będą w wersji papierowej.

Wnioski elektroniczne o przyznanie środków na wyprawkę dla uczniów można złożyć na dwa sposoby: poprzez systemy bankowości elektronicznej oraz przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia czy portal ePUAP.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole. Skorzystać z niego mogą uczniowie do 20. roku życia oraz do 24. roku życia z orzeczeniem niepełnosprawności. Pieniądze zostaną przyznane na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych, niezależnie od dochodu rodziny.

Tradycyjne wnioski o to świadczenie można będzie składać od 1 sierpnia w Szczecińskim Centrum Świadczeń, w trzech punktach: głównej siedzibie SCŚ, ul. Kadłubka 12, w godz. 7.30-16; filii SCŚ przy ul. Kaszubskiej 30 w godz. 7.30-16  oraz SCŚ Prawobrzeże przy ul. Rydla 39/40 (filia Urzędu Miasta) w godz. 8-16. Wnioski można również przesyłać pocztą na adres: Szczecińskie Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.

Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu, otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostali dostaną je w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wnioski o wyprawkę będą przyjmowane do 30 listopada.

Rodzice korzystający ze wsparcia w ramach Programu „Rodzina 500+ czy funduszu alimentacyjnego mogą także już od lipca składać elektroniczne wnioski na nowy okres zasiłkowy tą samą drogą: przez systemy bankowości elektronicznej oraz przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia czy portal ePUAP. Zasady programu nie ulegają zmianie. Czas na złożenie wniosku upoważnieni mają do końca października. Osoby, które zrobią to w lipcu i sierpniu, zachowają ciągłość wypłat, dlatego miejscy urzędnicy zachęcają do składania wniosków online w okresie wakacyjnym. ©℗

(el)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie