Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Pierwsze urodziny Starej Rzeźni [GALERIA]

Data publikacji: 19 marca 2016 r. 20:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Pierwsze urodziny Starej Rzeźni
 

Stara Rzeźnia w Szczecinie świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przez cały weekend odbywają się koncerty, warsztaty i inne atrakcje.

Odrestaurowany zabytek na Łasztowni uroczyście otwarto 20 marca minionego roku.

- Przez ten czas gościliśmy kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi Laura Hołowacz, dyrektor firmy CSL Internationale Spedition, do której należy budynek. - Mamy wspaniały zespół ludzi, którzy oferują ciekawe produkty, w tym społeczne i historyczne, związane ze Szczecinem.

CSL to spółka spedycyjna. Zajmuje górną kondygnację zabytku. Na parterze działa Centrum Kultury Euroregionu ,,Stara Rzeźnia”. Jest tu m.in. restauracja, księgarnia, sala kinowa, pomieszczenia wystawowe itp.

Przez cały rok w zabytku i wokół niego dużo się działo, a na ten weekend przygotowano specjalne atrakcje. W piątek wieczorem odbył się koncert ,,Dinozaury Szczecińskiego Big Beatu”. W sobotę w południe Jan Dębski, prezes fundacji Moja Łasztownia, oprowadził grupę zainteresowanych po nadodrzańskiej części Szczecina - Bulwarze Gdyńskim i nabrzeżu Starówka, opowiadając o historii tych miejsc. W Starej Rzeźni działała m.in. ,,strefa warsztatowa”, gdzie najmłodsi tworzyli swoje upominki. Klienci księgarni Kubryk Literacki mogli wziąć udział w urodzinowej loterii z niespodziankami. Sobotę zwieńczył bluesowy koncert Hard Times.

Również w niedzielę Jan Dębski zaprasza na spacer z historią i humorem (g. 11, zbiórka obok Hali Koncertowej przy ul. Energetyków). O g. 12 rozpocznie się specjalne wydanie Młodych Dźwięków Łasztowni. Zabrzmi muzyka rozrywkowa i jazzowa. Od g. 14 do 17 - kolejne warsztaty (o tematyce wielkanocnej). Będą też licytacje i projekcje filmowe. Świętowanie zakończy koncert Szkockiej Trupy (bilety można rezerwować w Kubryku Literackim). ©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gutek
2016-03-20 12:02:01
Warto odwiedzić to miejsce. Połączenie industrialnego i historycznego charakteru tego terenu stwarza niepowtarzalny kłócący się klimat. Sąsiedztwo Starej Rzeżni oraz chłodni Gryf( cudu architektury i kolorystyki) oraz big bagów z nawozami przykrytych niebieską folią przypomina krajobraz kosmiczny , typowo księżycowy lub marsjański.Brakuje tylko pyłu kosmicznego o tej porze roku , ale to jest widoczne szczególnie latem w gorące dni.To teren pełen dynamiki poprzez ruch samochodów chłodni oraz ciężarówek z nawozami. Polecam wszystkim ciekawym tego fenomenu.
obserwator
2016-03-20 07:31:56
Dzień dobry, znowu o tej Starej Rzeżni piszecie i promujecie???? Jest tyle ciekawszych miejsc do odwiedzin w Szczecinie tętniących życiem i ubagacających duchowo. Wymienię najważniejsze:Galerie Kaskada, Galaxy , Turzyn oraz inne.Także polecam wspaniały Nowy Browar z pysznym jedzeniem i piwem , gdzie życie tetni od rana do wieczora oraz inne puby i kluby. Tam kierujcie ludziska swoje kroki!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA