Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Wojewoda zadecydował. Atomówki w Gąskach nie będzie

Data publikacji: 22 lipca 2016 r. 14:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Wojewoda zadecydował. Atomówki w Gąskach nie będzie
Po lipcowej decyzji wojewody zapewne znikną antyatomowe plakaty z posesji w gminie Mielno. Fot. Wiesław Miller  

Formalnościom stało się zadość. W piątek (22 lipca) wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania wygasił decyzję o wskazaniu lokalizacji inwestycji w zakresie budowy elektrowni jądrowej w Gąskach (gmina Mielno).

To pokłosie protestów społecznych i batalii sądowej ze strony mieszkańców i urzędników, która była konsekwencją antyatomowego wyniki referendum w gminie Mielno z 12 lutego 2012 roku. Nadto postanowienie wojewody jest zgodne z przepisami ustawy sprzed pięciu lat. Dotyczy przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących. Organ administracji publicznej, który wydał decyzję w pierwszej instancji, stwierdza jej wygaśnięcie, jeśli zaistnieją dwie przesłanki: dana decyzja stała się bezprzedmiotowa albo gdy leży to w interesie społecznym lub interesie strony. W tym przypadku inwestor – Polska Grupa Energetyczna Elektrownia Jądrowa – wycofał się z pomysłu budowy tzw. atomówki w Gąskach. Bierze pod uwagę tylko dwie lokalizacje w Pomorskiem.

– Wygaszenie decyzji zdecydowanie leży w interesie społecznym – ocenia wojewoda Piotr Jania. – Właściciele wskazanych pod inwestycję terenów i użytkownicy wieczyści nie mogli ze swoich nieruchomości w pełni korzystać, dopóki decyzja znajdowała się w obiegu prawnym. ©℗

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Powodzenia
2016-07-22 16:57:28
Czyli protest społeczny też się liczy. Osowo, walczcie z planem schroniska u siebie!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA