sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Atom blokuje Gąski

Atom blokuje Gąski

Atom blokuje Gąski
Data publikacji: 2016-06-21 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1641 140049

Skarga antyatomowa, która 18 kwietnia br. została wniesiona do Trybunału Konstytucyjnego, ciągle na językach nie tylko w gminie Mielno. Nie ma żadnej decyzji w sprawie, która jest na etapie wstępnego rozpoznania.


Przypomnijmy, że 8 lutego 2012 roku Marcin Zydorowicz, ówczesny wojewoda zachodniopomorski, podjął decyzję o wskazaniu lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach. Zbulwersowało to mieszkańców gminy Mielno, bo włodarz nie poczekał na rozstrzygnięcie referendum, w którym 4 dni później mieszkańcy jednoznacznie wyrazili swój sprzeciw dla atomowej inwestycji. Odtąd trwa batalia sądowa w obronie interesów mieszkańców, którzy żyją z ruchu turystycznego i gospodarstw rolniczych.


Decyzja wojewody sprzed 4 lat oznaczała zgodę na przeprowadzenie badań i pomiarów na wskazanych działkach pod ewentualną budowę tzw. atomówki przez Polską Grupę Energetyczną Elektrownia Jądrowa 1 (PGE EJ 1). Największa część należy do Agencji Nieruchomości Rolnych, ale pozostałe graniczące działki należą do prywatnych właścicieli. ©℗

Tekst i fot. (m)

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 21 czerwca 2016 roku

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie