Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Wniosek do rzecznika izby lekarskiej o ukaranie marszałka Senatu

Data publikacji: 2019-12-27 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-30 19:04
Wniosek do rzecznika izby lekarskiej o ukaranie marszałka Senatu
 

Do Biura Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wpłynęło pismo o ukaranie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, związane z jego wypowiedzią radiową – poinformowała PAP Naczelna Izba Lekarska. Dodano, że zgodnie z przepisami rzecznik podejmie właściwe czynności.

W piątek portal TVP Info podał, że stowarzyszenie "Godność" złożyło do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wniosek o ukaranie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Portal zaznaczył, że chodzi o wypowiedź, w której polityk PO mówił o przyjmowaniu leków przeciwbólowych przez prezesa PiS.

Naczelna Izba Lekarska potwierdza wpłynięcie wniosku

Złożenie pisma o ukaranie marszałka Senatu potwierdziła w komunikacie przesłanym PAP Naczelna Izba Lekarska.

"Potwierdzam, że do Biura NROZ wpłynęło pismo zatytułowane >Wniosek o ukaranie prof. dr hab. med. Tomasza Grodzkiego<, związane z radiową wypowiedzią Marszałka Senatu" – napisano.

Dodano, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z przepisami ustawy o izbach podejmie właściwe czynności.

Kilka dni po tym, jak posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji przepisów w sprawie ustroju sądów, Kaczyński w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że "tym projektem powstrzymamy wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości". - Po tym, co się zaczęło dziać w ostatnich tygodniach, to już właściwie jest anarchia – dodał.

Grodzki: Leki mają działania uboczne, przeciwbólowe również

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odnosząc się w Radiu Zet do wypowiedzi Kaczyńskiego, powiedział, że życzy prezesowi PiS szybkiego powrotu do zdrowia i dodał: "Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, (to) naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej, więc na miejscu pana prezesa zająłbym się szybkim powrotem do zdrowia, do działalności i do pracy".

Dopytywany, czy jako lekarz sugeruje, że prezes Kaczyński ma zaburzone postrzeganie rzeczywistości, bo bierze leki przeciwbólowe w związku z tym, że miał operację kolana, marszałek Senatu odparł, że wszystkie leki mają działania uboczne, przeciwbólowe również.

"Jak człowiek jest na zwolnieniu, nie powinien zajmować się pracą, a pracą prezesa Kaczyńskiego jest polityka. I powinien jak najszybciej wracać do zdrowia – czego mu szczerze życzę. Natomiast takie doraźne komentowanie, i to w sposób dość ostry, w mojej ocenie jest nieuzasadnione" – podkreślił Grodzki.

Stowarzyszenie "Godność" zarzuca Grodzkiemu naruszenie konstytucji

W piśmie stowarzyszenia "Godność" do rzecznika zawodowego izby lekarskiej – jak cytuje TVP Info – zarzucono Grodzkiemu naruszenie art. 47 konstytucji, ustawy o zawodach lekarza, Kodeksu etyki lekarskiej, a także ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Jak podał portal, w piśmie wskazano m.in., że Tomasz Grodzki "nieuprawnienie pozyskując niezweryfikowane dane chorobowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską, co do przyjmowania przez niego leków przeciwbólowych, skutków ubocznych przyjmowanych leków, aktywności w czasie korzystania ze zwolnienia lekarskiego, publicznych rekomendacji lekarskich choremu, który nie był i nie jest jego pacjentem".

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

POlucja
2019-12-29 16:19:40
Staszek ma 3 papugi komu to przeszkadza?
Do Trolla PIS Jarząbek i i teść pasierba "w jednym" :)))
2019-12-29 15:39:12
Nowy tydzień w polityce będzie przebiegał pod kątem rozliczania ich z obietnic. Do tego skłania przełom roku. Premier Mateusz Morawiecki /Maciej Kulczyński /PAP Premier Mateusz Morawiecki /Maciej Kulczyński /PAP Rząd będzie przede wszystkim rozliczany w przyszłym tygodniu z flagowej obietnicy premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że do końca tego roku w Polsce będzie dostępnych 100 tysięcy nowych mieszkań na wynajem. W 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, które też przed państwem tutaj niejako składam, w budowie będzie 100 tysięcy mieszkań - mówił premier Mateusz Morawiecki w kwietniu 2018 roku. Rozliczycie mnie państwo, popatrzycie na dzisiejszą datę i za rok w kwietniu zobaczymy, czy chociaż 40, 50, 60 tysięcy mieszkań z tego programu Mieszkanie plus zostanie wybudowanych - dodał szef rządu kilka dni później. Na razie rząd nawet nie zbliżył się do zrealizowania tej obietnicy. Władze budującej te lokale państwowej spółki zostały wyrzucone i nie ma pomysłu na zrealizowanie tego projektu. Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nowy-tydzien-w-polityce-czas-rozliczen-z-niespelnionych-obie,nId,4233542#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox I ci ty na to ??Miernoto za kilka srebrników sprzedany....
to ja Jarząbek do @ Kasi
2019-12-29 11:28:01
- sprawdzone i wypraktykowane w dylemacie; "Czy na kolanach czy w pozycji na baczność bo ..." Kasiu nalepiej zaczynać "na misjonarza" i dalej gdy przemówienie Marszałka zaczyna PO_dniecać ...., ale nie zdradzam metod "słuchania orędzia". Trzeba samemu rozwijać techniki. PO_wodzenia "w słuchaniu".
teść pasierba
2019-12-29 11:17:40
- mój Staszek ma trzy "papugi" choć niewinny. Pan Marszałek PO_siada tylko za papugę niejakiego "konia", tego PO_leca mój Staszek wszystkim niewinnym za "PO_lityczne oskarżenia". Czekam na "kroki prawne" pana Marszałka. Już zaczął się sezon na grillowanie, wszak to Kaczyńscy "dali nam grilla". Pamiętam.
Kasia
2019-12-29 10:20:00
Ja jeszcze raz w sprawie orędzia.Liczymy z mężem że orędzie będzie w Sylwestra ale mamy dylemat jak wysłuchać orędzia.Czy na kolanach czy w pozycji na baczność bo na siedząco wydaje nam się że za bardzo lekceważąco.Mąż mówi że na kolanach w kościele ale mi się tak podoba mądrość i dostojeństwo marszałka że rozważałam uklęknąć choć na jedno kolano no i bardziej jestem za PO niż za Nowoczesną.Mąż stwierdził krótko że jeśli już chcę to na stojąco ale wystarczy że na siedząco będę siedziała wyprostowana i skupiona.Mnie się wydaje że to za mało.Myślę jeszcze czy prawidłowo piszę orędzie bo może powinno być z dużej litery z szacunku dla orędzia?Orędzie Marszałka Senatu Obrońcy Demokracji- czy to byłby dobry zapis,jak myślicie? Gdzie się upewnić że Orędzie Marszałka będzie w sylwestra?Sprawdzałam program TVN jak ktoś mi podpowiedział ale tam nic nie ma a od ciągłego oglądania kanału to mnie głowa rozbolała i mąż każe iść na spacer a ja się boję że przegapię. Pomożcie proszę
niepotrzebne dyscyplinarki...
2019-12-28 20:18:42
ta wypowiedź po prostu pokazuje "klasę" Tomasza "Napoleona" Grodzkiego który pełni funkcje marszałka Sejmu RP...
MY NARÓD
2019-12-28 18:30:53
Czekamy na orędzie !
POszust
2019-12-28 18:09:38
grodzki codziennie się kompromituje.ciagnie za nim sie historia ale i teraz ma wypowiedzi, które go kompromitują.Grodzki dawaj kolejne orędzie do narodu , bo dawno go nie było.Grodzki chyba udaje prezydenta , jego ego jest porownywalne z ego wałka bola
przeczytane w necie- dające do myślenia
2019-12-28 17:54:59
homo_lupus28.12.2019, 11:16 Nie wiem, czy Tomasz Duklanowski kiedykolwiek był (a tym bardziej - czy jest teraz) dziennikarzem. Natomiast wiem, że jest synem pisowskiego aparatczyka.
Cezary
2019-12-28 17:36:27
Byłoby fajnie gdyby Marszałek Tomasz Grodzki wystąpił w orędziu razem z Anną Grodzką.
Komitet
2019-12-28 17:26:10
My chcemy orędzia
ZBYSZEK ZE SŁONKA
2019-12-28 16:13:28
PANIE I PANOWIE STOP TYM WULGARNYM WYPOWIEDZIOM ,PAN PROFESOR GRODZKI JEST CZYSTY JAKŁ ŁZA DLATEGO AWANSOWAŁ NA MARSZALKA SENATU, BO KTO WRĘCZAŁAPÓWKI......PROSZĘ PRAWNIKA DALEJ.......PONADTO LEKARZOWI NIGDY NIE WRĘCZA SIE ŁAPÓWKI A DZIĘKUJE ZE MNIE NAPRAWIL ITYLE
@@Kasia
2019-12-28 16:01:51
A ty skąd na tym forum Ruski Troll ?? Żaden Polak nie napisze zamiast (zobaczysz) "uwidzisz" !!!
@Kasia
2019-12-28 14:15:04
Jak to gdzie na TVN uwidzisz
@obsryver
2019-12-28 11:08:25
Jaki jest wpływ marszałkowania i zadłużenia szpitala na mózgownicę ?Jaka się czuje godność obrażona informacjami o przyjęciach do szpitala?
Obs.ryver
2019-12-28 10:32:06
PiSdzielczy kaczyzm błazni się!!!Oskarżają Pana Marszałka Senatu-profesora, zdolnego lekarza o Jego wypowiedż na temat schorzeń i aplikacji wpływ specyfików medycznych na mózgownicę kaczora....Normalny człowiek wie jak działają takie "leki"... Jakaś kacza "Godność", czuje się obrażona kilkoma zdaniami oczywistej prawdy...
Antoni
2019-12-28 10:21:59
Według części z Was, trzeba bronić sądów, konstytucji ale jak senator Grodzki zdradza tajemnice lekarskie, to PiS się czepia. Jeżeli rzeczywiście tak zrobił, to znaczy, że też wykorzystał kontakty, a więc powinien zostać ukarany czy Wam się to podoba czy nie.
wiola
2019-12-28 10:01:22
Ciekawa wiadomość że Uniwersytet Szczeciński wszczyna postępowanie dyscyplinarne w sprawie wypowiedzi prof.Popieli.Miejmy na uwadze, że wypowiedź ta znana była od 3 lat i w tej sprawie uprawnione służby prowadzą postępowanie w celu wyjaśnienia sprawy.Jak społeczeństwo Szczecina widzi prowadzenie tej sprawy dyscyplinarnej dla wizerunku Uniwersytetu w sytuacji gdy uprawnione organy w końcu przedstawią stanowisko które nie będzie być może niestety miłe?? Pasuje tu słowo: konfuzja.Natomiast konsekwencje mogą być potencjalnie jeszcze gorsze, być może należy się spodziewać że kolejne roczniki zdolnych maturzystów wybiorą uczelnie w innych miastach.Czy Szczecin musi się zwijać?To tak dla zastanowienia się wszystkim którzy się gorączkują podpuszczani przez rozgrzane media i politykierów.Ta sprawa wymaga rozwagi i rzetelności dla dobra wszystkich przede wszystkich dla nas samych w Szczecinie
@Max
2019-12-28 09:10:17
Max jeśli rozpoznałeś problem z łapówkami w szpitalach i piszesz pod wątkiem to koniecznie powinieneś zgłosić to do CBA
Kasia
2019-12-28 08:56:32
Gdzie można sprawdzić czy w sylwestra będzie orędzie marszałka Grodzkiego?
Max
2019-12-28 08:50:45
Zadłużenie szpitali jest w Polsce powszechne. Zamiast rozdawać na patolę miliardy, należy zwiększyć finansowanie ochrony zdrowia. Z próżnego i salomon nie naleje, a niestety ludzie złośliwie chorują znacznie częściej niż narzucone szpitalom niskie limity przyjęć. A zatem zamiast 500+ dodatkowe 10 mln miesięcznie na każdy szpital specjalistyczny i problemu ani z łapówkami ani z kolejkami do operacji nie będzie.
leczyli dużo pacjentów.
2019-12-28 08:49:29
Szpital zadłużony, bo leczyli dużo pacjentów. Większość szpitali w Polsce tak ma, bo PiS żle zarządza budżetem Państwa( pieniądze dla Partii Watykańskiej są).
Chcą przypodobać się.
2019-12-28 08:43:04
Zarzuty są śmieszne. Dupowłazy chcą przypodobać się wodzowi Kaczyńskiemu.
obrońcy pedofila Jankowskiego
2019-12-27 23:23:36
donoszą na Marszałka Grodzkiego! tak tak ! - oni bronili pedofila księdza Jankowskiego obrońcy pedofili atakują
Fenicjanie
2019-12-27 21:32:00
W internetach podają kwotę na koniec 2015 w wysokości 91 038 990 zł.Skąd oni takie dokładne kwoty mają?
salowa
2019-12-27 21:12:44
Jak się zgłaszają do CBA z informacjami to niech CBA i Policja z Prokuraturą to zbadają czy jedni są operowani szybciej a drudzy później.I takie badanie nazywać nagonką??
dla przyzwoitości ...i ku przestrodze!!
2019-12-27 19:59:24
polowanie na Grodzkiego bedzie trwało aż do skutku, do zniszczenia lub unicestwienia człowieka, jak Adamowicza. Obrzydliwa nagonka i hejt . Ja mam taki pomysł, może zgłoszą się ludzie, którzy dawali łapówkę chirurgowi i ordynatorowi karczewskiemu jakieś 10--20 lat temu. Na pewno tacy są , ...proszę zgłaszać , a CBA lub prokuratura szybko tym się zajmie jak u Grodzkiego.....
@ Fenicjanie
2019-12-27 19:07:12
Jestem rozdarty. Z jednej strony co mi tam 91 000 000 000 . Olewam . Z drugiej wiem dosyć o tym...
PiSzcząca bida
2019-12-27 18:56:32
Najpierw wniosek o ukaranie prezydenta AD za obraźliwą wypowiedź o I Prezes SN MałgorzaGersdorf, potem o ukaranie wiceministra sprawiedliwości za to samo.
Odliczający czas ...PIS-ego upadku
2019-12-27 18:49:57
No dalej widać "kilka groszy" za wpis na forum ważniejsze dla niektórych niż zdrowy rozsądek , ale czego wymagać od przekupnych:)))PIS - wyznawców , to gorsze od fanatyzmu religijnego !!
Adam
2019-12-27 18:48:00
Towarzysz Grodzki stosuje uderzenia poniżej pasa. To szuja.
Taka różnica:
2019-12-27 18:38:27
A dałeś prof.Grodzkiemu łapówkę, bądź widziałeś,że bierze zgłoś odpowiednim organom.Wiem że tego nie zrobisz, bo "pieprzysz jak mały Jareczek, po kwaśnym mleku"
@Fenicjanie DO ROBOTY!!!
2019-12-27 18:29:43
A kto rządzi od 5 lat PIS!! Szkoda,że na oddłużanie nie ma , na edukację i służbę zdrowia też!! A na co jest?? na patolę ,która zagłosuje , jak dostanie 'w łapę" o taką Polskę oprócz "500+" nikt nie walczył!!!
Bronisław Wąsaty
2019-12-27 18:29:33
Czekamy na kolejne orędzie w Sylwestra.Niech powie więcej o tej odysei ludzkiego gatunku czy Itaka jest w szpitalu w Zdunowie i jak można dojechać SUV Porsche
Fenicjanie
2019-12-27 18:19:26
Martwi nas sprawa zadłużenia szpitala w Zdunowie na 91 mln.Kto do tego dopuścił?
Janek bury
2019-12-27 18:05:54
Narod czeka z niecierpliwoscia na nowe orędzie.Za dluga przerwa od ostatniego.
Oj kolego Tomku, oj kolego...
2019-12-27 17:57:28
.
Podziękowania dla Admina forum!!!
2019-12-27 17:56:53
Aż milej i przyjaźniej się zrobiło ...zachęcam do dyskusji bez inwektyw i poniżania forumowiczów. Pozdrawiam serdecznie .
@"Odliczający...."
2019-12-27 17:55:53
Czy ty jak Greta T masz zespół Aspergera i wierzysz w to co piszesz?
zako
2019-12-27 17:52:31
Chyba wszyscy wiedzą, że po takich operacjach przyjmuje się silne leki przeciwbólowe i nie tylko, i że powodują one wiele skutków ubocznych, więc argument: "nieuprawnienie pozyskując niezweryfikowane dane chorobowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską, co do przyjmowania przez niego leków przeciwbólowych, skutków ubocznych przyjmowanych leków," jest nietrafiony. Jednak prośba do pana Grodzkiego, by nie zniżał się do poziomu ludzi, którzy tak zaciekle go atakują.
Taka różnica:
2019-12-27 17:50:57
Kaczyński bierze leki a Grodzki łapówki.
Zakres czynności.
2019-12-27 17:33:17
Zadaniem Marszałka Senatu jest pochylanie się nad ustawami, a nie orędowanie w zaparte, podejmowanie podróży konsultacyjnych czy debat publicznych.
Rozdział senatu od kliniki
2019-12-27 17:29:12
Marszałek ostatecznie powinien się określić czy publicznie występuje jako chirurg transplantolog czy jako urzędnik państwowy, czy wreszcie jako polityk.. Bo non stop epatuje nas skalpelem czy czy innym ostrym narzędziem.
gosc
2019-12-27 17:02:28
skoro prezes jest chory i na L4 to co robił w sejmie czli w miejscu pracy? czy zus kontroluje jego stan zwolnienia lekarskiego jak kazdego kowalskiego?
gosc
2019-12-27 17:01:32
na rodaków donoszo !!!!!!!!!!!!!!! godnosc ?nazwa nieadekwatna do dzialalnosci
Odliczający czas ...PIS-ego upadku
2019-12-27 16:36:33
A co ?tylko prawdę powiedział marszałek, ale to źdźbło w oku prezesa tkwi...i krwawi, że jeszcze wszystkie instytucje w PL mu nie podlegają i pokłonów nie "walą"...no , ale taki stan umysłu nazywamy co najmniej zaburzeniem .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ