Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Właściciele garaży kontra kierowcy

Data publikacji: 2015-09-08 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Właściciele garaży kontra kierowcy
 

Przez kilkadziesiąt lat mieszkańcy osiedla Kaliny mogli jechać w kierunku centrum miasta skrótem, czyli drogą prowadzącą obok garaży przy ul. 26-Kwietnia. Niedawno pojawiły się tu znaki drogowe, które zakazują ruchu innym pojazdom z wyjątkiem właścicieli garaży.

Teraz kierowca wyjeżdżający z osiedla musi dojechać ul. Kaliny (droga gminna) do jej skrzyżowania z ul. Derdowskiego, tam postać trochę w oczekiwaniu, aż będzie miał prawo włączyć się do ruchu (z obu stron w godzinach szczytu jedzie tu wiele aut) i dopiero potem dojechać na skrzyżowania z ul. 26-Kwietnia. Tam po odstaniu 70 sekund - w oczekiwaniu na zielone światło na lewoskręt zezwalające na jazdę w stronę Turzyna - może jechać.

 

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: Aby wjechać na osiedle, trzeba jechać aż do skrzyżowania (w głębi po lewej), tam odstać swoje na światłach, okrążyć osiedle i na nie wjechać. Jeszcze niedawno wystarczyło przejechać koło garaży po prawej stronie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jlc
2015-09-09 10:30:03
nie jest to jedyny wyjazd w stronę centrum - można przez Kaliny i Witkiewicza, można przez Jodłową (choć zimą dosyć trudno). W tym wyjeździe problemem jest oczekiwanie na możliwość wyjazdu w lewo z ulicy podporządkowanej i taka synchronizacja świateł na najbliższych skrzyżowaniach, że fale spod zielonego jadą na przemian z obu stron
Znak
2015-09-08 10:55:42
W czym problem? Skoro przez tyle lat właściciele garaży przymykali oko, a teraz postanowiono zrobić porządek, więc nie ma się czym przejmować. Chyba, że znak jest postawiony nielegalnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ