Włamywał się do aut

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejnego podejrzanego o włamania do samochodów. 23-latek ma na swoim koncie dwa przestępstwa. Usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu, w godzinach nocnych nieustalony wówczas sprawca włamał się do samochodu zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu. Włamywacz wybił szybę w pojeździe a następnie zabrał ze środka pozostawiony tam telefon komórkowy.
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KP Szczecin Śródmieście. Kilka dni później wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 23-letni szczecinianin - po zatrzymaniu przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.
Policjanci ustalili, że to nie jest jedyne przestępstwo jakie ma na koncie zatrzymany 23-latek. Stosując podobną technikę w styczniu włamał się do innego pojazdu. Wtedy ukradł z samochodu 100 zł.
Mężczyźnie przedstawiono już dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Włamywacz był już wcześniej karany.
(lw)
Komentarze
Dodaj komentarz
Pogoda
|
||
4℃ na godz. 18:00 | ![]() | Zobacz prognozę na trzy dni |
Polub nas na Facebooku
Komunikaty
Nekrologi
Sonda

Przejdź do eKuriera
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane

- Konferencja „Media Przyszłości”: pluralizm oraz współpraca mediów - to recepta na fake newsy
- Polska społeczność biznesowa wspiera inicjatywę w sprawie utworzenia Rady Biznesu „Kazachstan-Polska”
- MS: Stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie zmian dotyczących aktywności sędziów (komunikat)
- Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych nt. działań ABW (komunikat)
- MZ: Najważniejsze zmiany na styczniowej liście refundacyjnej (komunikat)