sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana

Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana [GALERIA]

Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana
Data publikacji: 2020-09-30 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-02 10:50
Wywietleń: 1619 477356

Nową rzeźbę Mariana, który wcielił się w rolę wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odsłonięto w środę (30 września) w Kołobrzegu. Jak przystało na tradycje Kołobrzegu związane z tą ogólnopolską akcją, wielkoorkiestrowa mewa gra na ulicy Mariackiej. W odsłonięciu pomnika udział wzięli jego twórcy, prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, wolontariusze WOŚP oraz gość specjalny – Jurek Owsiak.

Kołobrzeskie Mariany to niewielkie, wykonane z mosiądzu satyryczne rzeźby mew, które wychodzą „spod dłuta” artysty Romualda Wiśniewskiego. Nie on jest jednak ich jedynym projektantem. Pomysłodawcą każdego z Marianów jest miejscowy grafik komputerowy Dariusz Jakubowski. Duet ma już na swoim koncie kilka charakterystycznych statuetek, które co jakiś czas pojawiają się w kolejnych punktach przestrzeni miejskiej. Jest turysta Marian z rodziną w okolicy kołobrzeskich kortów tenisowych, Marian z deskorolką przy molo, czy też Marian na terenie osiedla Podczele. Od środy pojawił się kolejny.

- Przyjechaliśmy z deszczowej Warszawy, aby uściskać dłonie ludzi, którzy robią coś razem z nami. Kołobrzeg gra od samego początku. Dwadzieścia dziewięć lat temu miała to być jednorazowa akcja, a okazało się, że trwa cały czas. Cieszę się, że mogłem dzisiaj tutaj przyjechać. Warto było. Wiwat Kołobrzeg! – mówił tuż przed odsłonięciem najnowszego Mariana Jurek Owsiak.

Rzeźba została sfinansowana przez kołobrzeski samorząd, a to za sprawą ubiegłorocznej uchwały, którą Rada Miasta podjęła w sprawie „zapraszania” do przestrzeni miejskiej kolejnych Marianów. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana Wiwat Kołobrzeg! Jurek Owsiak odsłonił Mariana

Komentarze

Jeżyna ze Szczecina
Jak ktoś się nie zgadza z mainstreamem to jest dowodem miałkości.Buhaha. Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca
2020-10-02 10:38:23
Jarzyna ze Szczecina
Miał być w Szczecinie Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I co? Radni się przestraszyli czy radnych przestraszył biskup? Przystanek Woodstock miał być w Szczecinie, ale po jednym festivalu w 1996 r wypadliśmy z gry. Prawdziwy powód nastawienie mieszkańców do imprezy. Wszelkie próby organizacji dużych imprez i koncertów padają, moze poza disco polo. Zostaliśmy i już będziemy jesteśmy zaściankiem Polski. Żadne okazjonalne działania kilku fanów muzyki w stylu reaktywacji festivali młodych talentów tej opinii o Szczecinie nie zmienią. ten smród zaściankowości będzie się ciągnął jeszcze przez kilka pokoleń. A ta dyskusja to świadectwo miałkości większości dyskutantów.
2020-10-02 09:31:57
Zak
A co z pomnikiem zlotego melona?
2020-10-01 17:30:06
@Jurek?
dziadek Jurek, normalne. ja mam dziadka Franka. A co Ty jesteś dziadem? Szkoda że Cię nie lubi rodzina. )-;
2020-10-01 14:42:36
ale jaja
Mewy / "mewki " / dobrze się mi kojarzą z portowym miastem ?
2020-10-01 09:25:32
do rogera
PO_prawnie żygający wstyd.
2020-10-01 08:48:34
roger
żenujace. wstyd
2020-10-01 07:36:49
I kaczor ma czkawkę.
A może zawał , nadzieja matką głupich
2020-10-01 05:02:54
I czerwoni zadowolnieni
A co On tak "pajacuje"... przy tym po-mniczku ??
2020-09-30 23:12:56
Nie dajcie się wpuszczać w patryjotyczne maliny.
Łajdactwo, nihilizm, forsa, forsa, forsa za kaszę, omastę, chałupę z sienią.
2020-09-30 22:04:56
do Szofera
- przybył "melonem złotym".
2020-09-30 21:09:42
Szofer
Którym wypasionym autem przybył na świecką ceremonię poświęcenia,pardon,odsłonięcia
2020-09-30 20:30:59
@P
O co Ci chodzi prowokatorze zadym ? Do tej ;pory nikt tu nie hejtuje poza tobą !
2020-09-30 20:25:11
Jurek?
Przecież to dziadek.
2020-09-30 17:34:09
I tylko pomyśleć...
Gdyby nie Owsiak Marian był by wciąż i wciąż zasłonięty. Na szczęście poświęcił się i przyjechał z samej Warszawy.
2020-09-30 16:25:38
krotko
Pajac w czerwonych gaciach wykorzystując naiwność malolatow i przygarniajac kase na prywatne spoleczki przypomniał o swoim istnieniu.ROBTA CO CHCETA!
2020-09-30 15:41:51
P.
Znowu mający miłość,tolerancję ,pomoc tylko w teorii wyleją tonę szamba na jesień zamiast jak co w roku w styczniu czy marcu...Brawo Kołobrzeg ps. tylko nie korzystajcie ze sprzętów z serduszkiem-także respiratorów-tych działających i prawdziwych ,ale i tak nie wierzycie przecież w pandemię....Może w Kraśniku jakaś rzeźba? np terminala płatności bezdotykowej 5g w technologii wi-fi ?
2020-09-30 14:10:24