Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wirtualny spacer po Szczecinie z przewodnikiem

Data publikacji: 2020-04-13 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-15 09:39
Wirtualny spacer po Szczecinie z przewodnikiem
 

W lany poniedziałek będzie można bezpiecznie pospacerować po Szczecinie. Wirtualne zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 12 na facebookowym fanpage’u Discover Pomerania. Oprowadzać będzie Małgorzata Duda. 

Dzięki nowoczesnej technologii można się wybrać na spacer nie wychodząc z domu i odwiedzić niedostępne obecnie miejsca. Oprowadzać po nich będzie Małgorzata Duda, przewodnik miejski i terenowy, autorka i wydawca serii książek dla dzieci Legendy Pomorza Zachodniego oraz współautorka licznych przewodników i publikacji krajoznawczych.

- Szczecin, stolica Pomorza Zachodniego, nazywany jest „pływającym ogrodem”. W trakcie naszej wycieczki zajrzymy więc do otaczających miasto lasów i położonych w centrum parków, odwiedzimy również Cmentarz Centralny – największą nekropolię w Polsce. Pospacerujemy nad Odrą, spojrzymy z lotu ptaka na malownicze tereny Międzyodrza i jezioro Dąbie, odwiedzimy miejską plażę. Zwiedzając Szczecin, nie można pominąć zabytkowych i współczesnych budowli, będących świadectwem wielowiekowej historii miasta. Wspólnie obejrzymy główną świątynię stolicy Pomorza - bazylikę archikatedralną pw. św. Jakuba Apostoła, Zamek Książąt Pomorskich – siedzibę dawnej pomorskiej dynastii, słynne szczecińskie place z gwiaździstym układem ulic. Zajrzymy też do wnętrza Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza - zachęcają organizatorzy wydarzenia, czyli firma Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki i portal Discover Pomerania.

Wirtualne zwiedzanie będzie prowadzone na żywo w wielkanocny poniedziałek (13 kwietnia) o godz. 12 na facebookowym fanpage’u Discover Pomerania- nowej, bo działającej od 1 kwietnia br., witryny krajoznawczej. 

(ip)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rot
2020-04-13 12:17:41
Szkoda, że tylko na fejsie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA