Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

W niedzielę miasto opustoszało [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-15 16:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 18:42
W niedzielę miasto opustoszało
 

Zamknięte sklepy sprawiły, że w przeciwieństwie do soboty szczecińskie ulice w niedzielę opustoszały. Pojedynczy pasażerowie korzystali z miejskiej komunikacji, pusto zrobiło się też w kościołach.

W sobotę szczecinianie tłumnie ruszyli na zakupy. Tłoczno było w galeriach handlowych poza Kaskadą, w której market spożywczy nie przyciągał rzeszy klientów. Pozostałe, z hipermarketami oferującymi m.in. produkty spożywcze i przemysłowe, przeżyły prawdziwe oblężenie. Na brak pracy nie mogli narzekać także pracownicy marketów budowlanych, które - o ile nic się nie zmieni - mają być nadal otwarte. Jak wynika z informacji, która pojawiła się na fanpage'u Gumieniec, tylko w sobotę market budowlany przy ul. Ku Słońcu odnotował niemal 4 tys. transakcji. To oznacza, że odwiedziło go znacznie więcej osób.

Inaczej było w niedzielę. Opustoszały pojazdy komunikacji miejskiej - po kilkanaście osób można było ujrzeć najczęściej w tramwajach jadących w kierunku Cmentarza Centralnego. Pozostałe linie niemal cały dzień "woziły powietrze". Apelu o pozostanie w domach posłuchała też większość wiernych. Transmisje on-line z mszy świętych pozwoliły zaobserwować, że uczestniczyło w nich czasem zaledwie po kilkanaście osób.

Mimo słonecznej aury niewiele osób wybrało się także na spacery. Mniej ludzi można było spotkać na Wałach Chrobrego, w okolicach Zamku Książąt Pomorskich czy na Jasnych Błoniach. Być może dlatego, że zamknięte zostały kawiarnie i restauracje, w których podczas niedzielnych spacerów zatrzymywano się na kawę, herbatę czy rodzinny obiad. ©℗

(isz)

Fot. Dariusz Gorajski, Ryszard Pakieser, Grzegorz Siwa

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Coz za pytanie
2020-03-15 18:40:35
Z 500+
Magda sz-n
2020-03-15 17:56:39
W tygodniu pracuje, chcialam zrobic ZWYCZAJNE, cotygodniowe zakupy w sb. Jak weszlam do sklepu tak jeszcze szybciej wyszlam. Poszlam do zabki i tam zrobilam zakupy. Moze i zaplacilam pare zl wiecej ale oszczedzilam czas, nerwy i min. godz.czekania w kolejce. Ale na pocieszenie nie tylko w pl ludzie powariowali. W Norwegii to samo, tez ludzie wykupili co sie dalo.
.
2020-03-15 17:16:04
Gdyby nie zakaz handlu w niedziele w marketach, dyskontach itd. nadal była by masa ludzi wykupująca co się da a tak zrobią to jutro, powodzenia przy kasie w kolejce .... zakaz handlu idealnie sie w tym roku wpasował w te całe szalenstwo,nawet żabki wymiecione .SOMSIAD ZŁODZIEJ MA 30 PUSZEK KONSERW I 100 KG PAPIERU NIE MOZECIE BYC GORSI !!SKUNT ŁON NA TO WZIOŁ PIENIONSZKI ??!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ