czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie
Data publikacji: 2016-03-28 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1563 126059

Na początek wiosny i okres Świąt Wielkanocnych specjalne atrakcje przygotował Ogród Zoologiczny w Ueckermünde. Jak zawsze zaprasza gości z Polski.

W budynku wejściowym ogrodu czynna jest wystawa jaj: od malutkich jaj sikorek po wielkie, kolorowe jaja strusia. Można też zobaczyć jajka kosów, sów, kur, gęsi, czapli, kaczek, bażantów, flamingów itd., itp. Tuż obok czynne jest przedszkole króliczków, a w Akwarium Zalewu Szczecińskiego – wystawa obrazów „Widoki wodne”.

28 marca ogród zaprasza na pokazowe karmienie zwierząt: wydr (godz. 11), lam (godz. 13), uisti białouchych (godz. 13.15), lwów (godz. 14), surykatek (godz. 14), psów dingo (godz. 14.30), alpak (godz. 15). W wielkanocną niedzielę i poniedziałek ogród wypełnią buziopisanki, czyli pomalowane buzie wszystkich chętnych dzieci. Gości przywita wielkanocny królik.

Dyrekcja ogrodu informuje, że wraz z wiosną powiększyła się rodzina lam. Rodzicami zostali Karl i Fiona. Na świat przyszły też młode kangury i już wystawiają łebki z maminych toreb. 
Ogród znajduje się przy Chausseestrasse 76. Czynny jest codziennie od godz. 10 do 18.

2 kwietnia (godz. 9.30) pracownicy ogrodu zapraszają na sadzenie drzewek, wiosenne porządki, sprawdzanie placów zabaw i grillowanie dla pomocników (godz. 12). Jako że każdego roku jest duża liczba chętnych do pomocy, proszą o potwierdzenie uczestnictwa do 1 kwietnia (kontakt@tierpark-ueckermuende.de). Do posadzenia jest 1500 drzewek i roślin. Trzeba zabrać ze sobą dobry humor oraz (w miarę możliwości) łopatę i grabie.


1 kwietnia od godz. 12 czynny będzie w ogrodzie bufet azjatycki. W zoo w Ueckermünde wszystkie objaśnienia są także w języku polskim, podobnie jak strona internetowa ogrodu. W kasie pracują panie Beata i Bożena, pomocą służy też pani Agata (+4939771549417).

Tekst i fot. (b.t.)

Na zdjęciu: Lwica Noemi i lew Pazur. Wiosenne zaloty w Ueckermünde. 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie