czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiosenna ta nowa i ta stara

Wiosenna ta nowa i ta stara

Wiosenna ta nowa i ta stara
Data publikacji: 2016-09-22 07:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Wywietleń: 1329 155922

Przebudowywana od maja ul. Wiosenna, będąca jednym z drogowych połączeń między osiedlem Słoneczne i Dąbiem w Szczecinie, jest już częściowo przejezdna. Zniknęła część barierek i blokad na plac budowy. Ekipy drogowców Strabagu nie zejdą jednak z niego w wyznaczonym wcześniej terminie, czyli do dziś, tak by można powiedzieć, że inwestycja została zakończona w wyznaczonym terminie. Oficjalny termin oddania do użytku tego odcinka zmodernizowanej ulicy przesunięty został na 10 października.

W założeniu droga ta ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe. Wedle zapowiedzi przedstawicieli ZDiTM, który jest zleceniodawcą robót, inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także usprawni dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Rzecz w tym, że to poprawa połowiczna, bo zlecenie nie objęło ul. Wiosennej na całej jej długości. Przebudowa objęła tylko jej dłuższy fragment, ten od skrzyżowania z boczną nitką ul. Struga, który biegnie między licznymi centrami handlowymi z marketami. 

I owszem, powstały już jezdnie od ul. Struga do ul. Jesiennej. Ruch samochodów nową nawierzchnią został przywrócony. Obecnie prowadzone są prace brukarskie przy poboczach i na pasie rozgraniczającym jezdnie w obu kierunkach. Drogowcy koncentrują się na pracach bliżej przejazdu kolejowego, na robotach brukarskich i wykończeniowych w pasach chodników i ścieżki rowerowej.

- Niestety ze względu okoliczności niezależnych od wykonawcy termin został przesunięty o 18 dni, czyli do 10 października. Powodem jest awaria istniejącej sieci wodociągowej - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Wartość umowy wynosi 7 569 959,71 PLN (brutto). Łączna długość przebudowanego odcinka to 570 m. I przebudowa tej ulicy - niestety - zakończy się właśnie dokładnie przed szlabanami, które wyznaczają pobliskim przejazdem kolejowym. Dalej, tj. w Dąbiu, na odcinku do skrzyżowania z ul. Gryfińską, wszystko póki co po staremu, czyli nawierzchnia brukowana z tzw. kocich łbów i pobocza po obu jej stronach wzdłuż posesji, które nie są chodnikami, a wydeptanymi w gruncie strefami służącymi od dziesięcioleci pieszym. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Tylko w części ulica Wiosenna doczekała się remontu. Ten ma się skończyć w październiku. Dalej, tj. w Dąbiu po staremu.

 

 

 

Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara Wiosenna ta nowa i ta stara

Komentarze

ddarek
Mam pytanie, gdzie jest wyznaczone zastępcze przejście dla pieszych i rowerzystów? Przejazd kolejowy na ul. Wiosennej jest praktycznie w centrum Dąbia. Przejście kładką na dworcu na druga stronę jest zamknięte, przejście od ul. Pomorskiej zamknięte. To proponuje jeszcze zamknąć ul. Struga dla lepszego efektu.
2018-07-06 21:17:40
Dąbie
Do M.Dem mocna droga do torów to była przed położeniem kanalizacji , droga którą robili Niemcy była prosta , nasi się zabrali za robienie kanalizacji , i położyli bruk jak im pasowało :)
2016-09-23 10:41:42
M.Dem.
Moj komentarz nie doczekal sie akceptacji? Dlaczego?
2016-09-23 06:21:48
M.Dem.
Może nie jest bez znaczenia to, że bardzo mocna droga jest do torów, BO ONE SĄ CZĘŚCIĄ TERENU ROZRZADOWEGO KOLEI. TO JEST TEREN ROZRZADOWY SKORELOWANY Z WSZYSTKIMI W ZASADZIE RODZAJAMI TRANSPORTU (rzeczny, morski, samochodowy, lotniczy, poniemieckie podpiwniczenie). DĄBIE jest przez to jednym z ważniejszych wezlow transportowych o znaczeniu strategicznym. Nie tylko wojewodzkim. Iloscia ludzi mizerna ale strategicznie punkt moze bardziej niz wazny.
2016-09-22 23:14:34
Ch. Eng.
Na dalszy remont nie ma pieniędzy. Trzeba płyty kamienne kłaść na Jagiellońskiej. No i dróżki rowerowe, bo zima idzie.
2016-09-22 17:41:04
hugo
Szkoda ,że redaktor nie zrobił zdjęć z rogu ulicy , rozumiem ,że chwasty zasłaniały obiektyw aparatu , może tak ZDTiM ruszy swoje cztery litery i po wycina krzaki . Z tego wniosek, że część nie remontowana nie powinna być dopuszczona do ruchu drogowego.
2016-09-22 13:54:03
Hugo
A ZDTiM krzaczory po wycina,czyli wniosek że ulica powinna być przejezdna tylko do szlabanów .Jeszcze jedno jest rozwiązanie złożyć pozew zbiorowy a naprawę zawieszeń w samochodach.
2016-09-22 13:48:35
maras
Brawo UM i Strabag tak trzymać jeszcze więcej więcej wolnych dni od pracy. Taka firma nie może pracować w soboty? A urzędnicy powinni egzekwować terminy !!!! Obywatela karze się natychmiast za spóźnienie z zapłata podatków lokalnych !!!!!!
2016-09-22 12:40:47
Andrew
Postuluję o remont Przestrzennej. Jest na to dobry czas, bo Most Cłowy jest do remontu to i ruch niewielki. A po remoncie Struga, zdaje się, powinno się wyremontować drogi, na które ruch został przeniesiony i uległy one degradacji. A jak wygląda ul. Przestrzenna wszyscy, którzy korzystali lub korzystają doskonale wiedzą.
2016-09-22 11:30:25
Andres
Zrobili niezła robotę dla Castoramy, Kauflanda, Carrefura, Leroy Merlin i Juli, teraz zwiększą im się obroty, kasa zostanie wytransferowana za granicę... A dla ludzi od kilkudziesięciu lat mieszkających w starej części Wiosennej już nie. To się nazywa szczeciński patriotyzm.
2016-09-22 10:42:30
Szcz
W końcu ktoś napisał prawdę, a co do skrótu Rob to myślę że jak raz wjedziesz w ul. Wiosenną od Dąbia to już więcej nie przejedziesz , w między czasie Tiry zrobiły swoje, a przejazd kolejowy i pokonanie jego nawet na rowerze graniczy z cudem , więc życzę powodzenia wszystkim kierowcą .
2016-09-22 09:02:10
Adam
Za przejazdem nie zrobią chyba nigdy. Nie ma miejsca. Trzeba by było przesunąć domy, jak willę Gruneberga ( pewnie źle nazwisko). A to raczej nie możliwe. Chyba że znajdzie się architekt z mądrą głową.
2016-09-22 08:15:04
Jak zwykle
Czyli jednak nie w terminie.
2016-09-22 08:07:24
Rob
Co by nie mówić to i tak nie ma porównania z tym co było. Myślę, że wielu ludzi skorzysta z tego skrótu .
2016-09-22 08:06:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie