środa, 24 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wilki mają się dobrze

Wilki mają się dobrze

Wilki mają się dobrze
Data publikacji: 2017-02-15 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wywietleń: 631 215044

W lasach Nadleśnictwa Dębno przed siedmioma laty pojawiły się wilki i na dobre zadomowiły się na tych terenach. Kilka dni temu leśniczemu z Leśnictwa Namyślin udało się wytropić wilczą watahę liczącą pięć osobników. Ten chroniony gatunek sprawia jednak czasem sporo kłopotów hodowcom zwierząt. Jest też konkurencją dla myśliwych, których wyręcza jako „leśny sanitariusz”.

Roman Ciepliński

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 lutego 2017 r.

Komentarze

POMOC ZAMIAST ZABIJANIA I PANIKI.
A czy nie mozna wydzielac terenow dla zwierzat, ktore stanowic zagrozenie? Z ostrzezeniem/ograniczeniem prawa przebywania ludzi na tych terenach? Zwierzaki te tez musza miec ochrone ludzka dla swojego zycia, zdrowia, wielkosci populacji. Zeby z glodu i chorob nie szukaly na chybil -trafil pomocy u ludzi. Bo ludzie też mogą wziąć zwierzęce szukanie pomocy u ludzi za atak. Czy u nas relacja "człowiek -zwierzak" musi byc ponizej cywilizacji ?
2017-02-15 17:04:29
A MOZE BY POMOC ZAMIAST ZABIJANIA?
Nie będzie rozszarpywania ani atakow ze strony wilkow gdy nie beda glodne. Moze dokarmianie i inna pomoc wystarczy aby nie były zagrozeniem? Najwiekszym zagrozeniem zycia sa bestie ludzkie. Kazdy pretekst jest dobry zeby usprawiedliwic pasje zabijania. I to jak makabrycznego! Zwierzę ludzkiej bestii nie dorówna. Co robiły ludzkie bestie gdy jeść im się chciało w czasach rewolucyjnych? Zjadaly same siebie.
2017-02-15 15:05:09
SromotnikBezwstydnydo @"ekolog"
Słownictwo masz godne "eko"... Otóż, chłopcze, ja jestem w wieku ,który pozwala pamiętać, co robiły watahy wilków na Wschodzie Polski i jeszcze dalej. Dlatego mam prawo przestrzegać. Czytam też, co robią wilki ze zwierzyną hodowlaną na południu dzisiejszej PL.Teraz,zim praktycznie nie mamy, ale one wrócą. Wówczas wilki pokażą swoje umiejętności i zdolność stadnego ataku...na wszystko co się rusza.
2017-02-15 14:07:48
Kris
Zani jeden z drugim się wypowiesz wysil się i dowiedz się czegoś o wilkach a potem się wypowiadaj
2017-02-15 13:04:10
Ekolog
Ja się zastanawiam czy Obs.rywer to debil czy cokolwiek innego. Wilki"nie przepadają"za grzybiarzami itd...Bóg go tak stworzył żeby jadł MIĘSKO.Ty, osiołku,żryj trawę i siano.Smacznego.
2017-02-15 09:59:35
lisa
Jak wszyscy boją się wilków! Biedni myśliwi, teraz będą mieli pretekst, żeby zabijać wilki. A to zwierzęta, które najbardziej boją się ludzi, więc nie straszmy nimi innych.
2017-02-15 09:51:21
Obs.ryver
Rolnik nie ma prawa bronić rozszarpywanych, przez watahę ,na jego oczach, krów, cieląt, owiec...Z czasem grzybiarzy,jagodziarki...dzieci... "Dobra zmiana"...