Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

#Wigilia, #Pasterka - promocja wiary i tradycji

Data publikacji: 24 grudnia 2017 r. 16:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:59
#Wigilia, #Pasterka - promocja wiary i tradycji
 

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, namawia do publikowania na Facebooku i Twitterze zdjęć z Wigilii czy pasterki, a także fotografii stajenek w kościołach. To kolejne akcje internetowe, których celem jest promocja chrześcijańskiego stylu życia, polskiej kultury i tradycji.

- Media społecznościowe dają możliwość dzielenia się z innymi tym, jak przeżywamy ważne wydarzenia, święta i uroczystości. Obserwowaliśmy  to przy okazji akcji internautów takich jak #Procesja, #PolskaPielgrzymuje, czy adwentowa inicjatywa #Roraty. Liczba wpisów, zdjęć i materiałów wideo pokazuje, że istnieje duża potrzeba wspólnoty także w internecie” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

Podkreślił też, że Kościół postrzega media społecznościowe jako narzędzie ewangelizacyjne i coraz częściej je wykorzystuje, by głosić Dobrą Nowinę milionom ludzi na całym świecie. 

- Dziś, gdy internet jest tak mocno obecny w naszym codziennym życiu i coraz bardziej je wypełnia, niezwykle istotnym jest, by wskazywać odpowiednie wzorce i wartości obecne w mediach społecznościowych. Dlatego Biuro Prasowe Episkopatu wspiera świąteczne akcje w internecie, które promują chrześcijańskie przeżywanie Bożego Narodzenia. Zamieszczając na Twitterze lub Facebooku zdjęcia z naszych Wigilii, Mszy św. – Pasterek, czy fotografie stajenek wystawianych w tym czasie w kościołach, wskazujemy polskie tradycje i prawdziwego ducha świąt – zaznaczył rzecznik Episkopatu.

Dodał, że publikacja wpisów z hasztagami #Wigilia, #Pasterka i #PolskieStajenki, to także dzielenie się przeżywaniem Bożego Narodzenia z osobami, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, są samotne lub przebywają za granicą. 

- Oczywiście nic nie zastąpi osobistego kontaktu, przełamania się opłatkiem, uścisku dłoni, ale dla niektórych osób media społecznościowe stanowią w danym momencie jedyną formę kontaktu z rodzinną, przyjaciółmi. Wykorzystując smartfona i dobre słowo możemy nieść radość, nadzieję i prawdziwy pokój płynący z Bożego Narodzenia również w internecie – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

(kep)

Fot. Remigiusz Pajor (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@M.DEM
2017-12-26 10:43:31
Szkoda, że słowa rozmijają się z czynami i postępkami oraz moralem....
M.Dem.
2017-12-25 08:15:57
Slowa dobre, szlachetne i podtrzymujace na duchu. Na duchu wszystkich ludzi szczerze pragnacych aby dobro, ktorego narodziny Jezusa sa zwiastunem i symbolem, umacnialo sie w codziennosci. I pomoglo zwyciezyc w walce o umysly. Bo to podstawa rozwoju ludzkosci i blokady dla jej zniszczenia. I to jest wlasnie wklad Kosciola rzymsko -katolickiego w ksztaltowanie swiata. Nawet swiata ludzi ostroznie wierzacych w istnienie Boga i dogmat z nim zwiazany. Nawet gdy sa i w Kosciele ludzie funkcjonujacy jak jego osmieszenie i przeklenstwo. Wszedzie sa rozni ludzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA