Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Złote Kompasy po raz ósmy [GALERIA]

Data publikacji: 09 grudnia 2015 r. 13:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Złote Kompasy po raz ósmy
 

Już po raz ósmy wręczono „Złote Kompasy” – nagrody dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz środowiska morskiego w naszym regionie. Laureaci odebrali je 6 grudnia, podczas tradycyjnych „Mikołajek Morskich”, które odbyły się w szczecińskiej restauracji Zamkowa.

„Ludzie morza ludziom morza” – pod takim hasłem działa Kapituła Złotego Kompasu. Tworzą ją przedstawiciele trzech organizacji: szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich oraz Związku Zawodowego Kapitanów i Oficerów. Od 2008 roku gremium to honoruje osoby, które szczególnie się zasłużyły w działalności na rzecz kultury i podtrzymywania tradycji morskiej, m.in. poprzez pracę z młodzieżą. Nagrody – „Złote Kompasy” – wręczane są co roku 6 grudnia, podczas „Mikołajek Morskich”.

Tak było również w minioną niedzielę. Tegorocznymi laureatami zostali: kpt. ż.w. Mirosław Folta, starszy oficer mechanik okrętowy prof. Antoni Wiewióra oraz Paweł Szynkaruk – dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej.

Podczas mikołajkowej imprezy przeprowadzono też licytację morskich pamiątek i książek. Cały dochód trafi na konto fundacji dbającej o utrzymanie pomnika „Tym, którzy nie powrócili z morza”.©℗ (ek)

Fot. Robert Stachnik

Więcej w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia w naszej galerii

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gospodarka morska
2015-12-09 12:53:49
A gdzie przedstawiciele Zarządu Portu, gdzie władze miejskie i wojewódzkie, bo w galerii zabrakło tych zdjęć?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA