Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Wieża i molo. Nowe atrakcje turystyczne w Ińsku

Data publikacji: 06 kwietnia 2019 r. 14:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Wieża i molo. Nowe atrakcje turystyczne w Ińsku
 

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego regionu na progu sezonu. W Ińsku na nadjeziornym kąpielisku zostało otwarte molo. Pomost o długości 200 m był od dwóch lat wyczekiwany przez letników.

Nowoczesny obiekt w kształcie litery U budzi podziw. Wyznacza teren bezpiecznego miejsca do kąpieli. W piątek (5 kwietnia) przekazano do użytku także wieżę widokową. Usytuowana wśród drzew na nadjeziornej skarpie, w pobliżu szkoły, jest pierwszą z sześciu planowanych budowli tego rodzaju na terenie parków krajobrazowych w naszym województwie.

Uroczystego otwarcia obu inwestycji dokonali gospodarze województwa: marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Ryszard Mićko wraz z burmistrzem Jackiem Liwakiem.

Z trzydziestometrowej wieży można podziwiać miasteczko, jezioro, lasy Ińskiego Parku Krajobrazowego, pobliskie miejscowości. Stalowa wieża jest w barwach naszego województwa. Pomysł na nią zrodził się w miejscowym samorządzie i został wsparty przez dyrekcję parków krajobrazowych oraz urząd marszałkowski. Na najwyższy taras widokowy można wjechać windą lub dojść schodami.

Świadkami wydarzenia byli licznie zgromadzeni mieszkańcy Ińska oraz samorządowcy z pobliskich gmin. Akt oficjalnego otwarcia wieży został poprzedzony okolicznościowymi występami artystycznymi młodzieży szkolnej (w nawiązaniu do miejscowej legendy o Wielkim Raku) oraz regionalnymi przełajami „Truchtem wokół wieży” z udziałem 350 zawodników. Biegi zorganizował Tomasz Paciejewski, wiceprezes ZZ LZS.

Tekst i fot. (cz.b.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cyrk wladzy
2019-04-07 00:28:14
lans na koszt podatnika, byleby o Geblewiczu i Rzepie bylo glosno, po chooere tam jechali?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA