Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wielkie żaglowce - rewelacyjna trasa

Data publikacji: 05 stycznia 2016 r. 22:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Wielkie żaglowce - rewelacyjna trasa
Mapa tegorocznego The Tall Ships Races  

Rozpoczęła się rekrutacja na tegoroczną wielką wyprawę zlotu żaglowców, czyli The Tall Ships Races. Trasa podzielona na trzy etapy rozpocznie się w Antwerpii (Belgia), a następnie jachty i żaglowce popłynął do Lizbony (Portugalia), Kadyksu i La Coruni (oba porty w Hiszpanii).

Trasa tych regat, a w zasadzie wielkiej operacji z udziałem żaglowców i setek żeglarzy jest niezwykle atrakcyjna, gdyż wybiega na Atlantyk m.in. do historycznego portu w Kadyksie, sławnego ze średniowiecznych bitew morskich i bazującej tam armady oraz nie mniej sławnych odkryć geograficznych i wielkich rejsów.

Dwa pierwsze etapy to klasyczny wyścig, w którym uczestnicy podzieleni na grupy ze względu na wielkość jednostek, starają się pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Natomiast ostatni etap to rejs turystyczny już bez wyścigów i liczenia czasu. Pierwszy etap rozpoczyna się w Antwerpii zbiórką uczestników i startem w dniach 7 do 10 lipca, drugi - w Lizbonie 22 do 25 lipca, trzeci w Kadyksie 11 do 14 sierpnia  i finał w La Coruni 11 do 14 sierpnia.

W regatach weźmie udział liczna reprezentacja młodzieży z naszego miasta w wieku 16-25 lat. Mamy do dyspozycji 96 miejsc. Pula ta może się wkrótce zapełnić, gdyż zgłosiło się już 40 osób. I na koniec najważniejsze: jak można się zgłosić? Otóż na stronie internetowej ttsr.eu znajduje się specjalny druk, który należy wypełnić i przesłać do organizatorów. Odwrotną pocztą internetową zgłaszający się otrzyma druk odpowiedzi, który trzeba wypełnić i uzyskać na nim potwierdzenie zgody rodziców (dla niepełnoletnich), opinię ze szkoły lub uczelni. A więc namawiamy do szybkiego podjęcia decyzji, wypełnienia dokumentów i przesłania ich do organizatorów.

(Ag)

Na zdjęciu: Mapa tegorocznego The Tall Ships Races

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA