poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wielkie żaglowce - rewelacyjna trasa

Wielkie żaglowce - rewelacyjna trasa

Wielkie żaglowce - rewelacyjna trasa
Data publikacji: 2016-01-05 22:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1918 87366

Rozpoczęła się rekrutacja na tegoroczną wielką wyprawę zlotu żaglowców, czyli The Tall Ships Races. Trasa podzielona na trzy etapy rozpocznie się w Antwerpii (Belgia), a następnie jachty i żaglowce popłynął do Lizbony (Portugalia), Kadyksu i La Coruni (oba porty w Hiszpanii).

Trasa tych regat, a w zasadzie wielkiej operacji z udziałem żaglowców i setek żeglarzy jest niezwykle atrakcyjna, gdyż wybiega na Atlantyk m.in. do historycznego portu w Kadyksie, sławnego ze średniowiecznych bitew morskich i bazującej tam armady oraz nie mniej sławnych odkryć geograficznych i wielkich rejsów.

Dwa pierwsze etapy to klasyczny wyścig, w którym uczestnicy podzieleni na grupy ze względu na wielkość jednostek, starają się pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Natomiast ostatni etap to rejs turystyczny już bez wyścigów i liczenia czasu. Pierwszy etap rozpoczyna się w Antwerpii zbiórką uczestników i startem w dniach 7 do 10 lipca, drugi - w Lizbonie 22 do 25 lipca, trzeci w Kadyksie 11 do 14 sierpnia  i finał w La Coruni 11 do 14 sierpnia.

W regatach weźmie udział liczna reprezentacja młodzieży z naszego miasta w wieku 16-25 lat. Mamy do dyspozycji 96 miejsc. Pula ta może się wkrótce zapełnić, gdyż zgłosiło się już 40 osób. I na koniec najważniejsze: jak można się zgłosić? Otóż na stronie internetowej ttsr.eu znajduje się specjalny druk, który należy wypełnić i przesłać do organizatorów. Odwrotną pocztą internetową zgłaszający się otrzyma druk odpowiedzi, który trzeba wypełnić i uzyskać na nim potwierdzenie zgody rodziców (dla niepełnoletnich), opinię ze szkoły lub uczelni. A więc namawiamy do szybkiego podjęcia decyzji, wypełnienia dokumentów i przesłania ich do organizatorów.

(Ag)

Na zdjęciu: Mapa tegorocznego The Tall Ships Races

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie