Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Fryderyk Chopin znów najlepszy!

Data publikacji: 09 sierpnia 2015 r. 00:25
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:45
Fryderyk Chopin znów najlepszy!
Fot. R. Pakieser  

W Aalborgu w Danii ogłoszono oficjalne wyniki The Tall Ships Races 2015. Największe powody do dumy miała załoga Fryderyka Chopina. Szczeciński żaglowiec zdobył dwie prestiżowe nagrody.

Tegoroczne regaty odbyły się na trasie Belfast-Alesund-Kristiansand-Aalborg. Po zmaganiach na wodzie, jednostki dotarły do Aalborga, w którym miał miejsce wielki finał TSR 2015. To właśnie w Danii okazało się, że żeglarze z Chopina udowodnili, że nie tylko znakomicie znają się na trudnej sztuce żeglowania, ale są również otwarci, pomocni i sympatyczni.

Fryderyk Chopin był najszybszy w klasie A (Cape Horn Trophy) oraz otrzymał nagrodę Friendship Trophy, która jest przyznawana na podstawie głosowania wszystkich jednostek, które biorą udział w regatach. Warto dodać, że szczeciński żaglowiec zdobył tę nagrodę drugi raz z rzędu. Chopin otrzymał też wyróżnienie za najlepszą komunikację radiową. W załodze Fryderyka Chopina na dwóch etapach płynęło ponad 60 osób reprezentujących Szczecin.

Za dwa lata wielkie żaglowce powrócą do naszego miasta. Wielki finał regat The Tall Ships Races 2017 odbędzie się w Szczecinie.

***

Żaglowiec został wybudowany przez Fundację Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami Kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Jako jedyny w Polsce ma maszty sześciorejowe. Pod względem wyporności i długości całkowitej jest to po Darze Młodzieży drugi największy żaglowiec pływający pod polską banderą. (p)

Na zdjęciu: Żaglowiec Fryderyk Chopin

Fot. Ryszard Pakieser

Zdjęcia poniżej: UM Szczecin

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik,
2015-08-11 21:42:56
Fryderyk Chopin...kiedys potrafil pieknie grac, a dzisiaj potrafi pieknie plywac - DUZE GRATULACJE ! !
Wielkie Gratulacje dla zalogi !
2015-08-10 09:49:47
Czyli ze Fryderyk Chopin potrafil kiedys pieknie grac, a dzisiaj zaglowiec potrafi pieknie plywac ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA