Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wielkie serca dla (bezdomnych) zwierząt [GALERIA]

Data publikacji: 2019-12-20 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23 18:02
Wielkie serca dla (bezdomnych) zwierząt
Fot. Arleta Nalewajko  

W gościnnych progach Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Z udziałem dawnych rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, którzy już znaleźli kochające rodziny i własne domy, a na tle zdjęć tych, którzy wciąż na nie czekają - czworonożnych bohaterów bodaj najbardziej poruszającego Kalendarza 2020, sygnowanego przez Szczecin. W zacnym gronie przyjaciół, pracowników oraz wolontariuszy placówki na co dzień ratującej bezbronne i bezdomne zwierzęta. Odbył się wernisaż charytatywnego - zarazem prestiżowego i unikatowego - wydawnictwa, którego nie może zabraknąć w żadnym domu zachodniopomorskiego zwierzoluba.

To już trzecia edycja kalendarza, którego nakład pomaga pomagać skrzywdzonym przez los i ludzi bezdomniakom. Tym razem zabiera nas w podróż po najbardziej charakterystycznych punktach Szczecina: od Filharmonii, przez Dźwigozaury i Wały Chrobrego, po Muzeum Techniki i Komunikacji. W roli przewodnika wystąpił Jakub Piotrowski, model i trener personalny. Natomiast bohaterami niezwykłych kadrów fotografki Anny Gardzińskiej są rezydenci przytuliska przy al. Wojska Polskiego 247: Beka, Biszkopt, Hugo, Jacky, Morus i Slogy.

Wernisaż wydawnictwa odbył się w czwartkowy wieczór (19 bm.), przyciągając na Łasztownię - jak mówiła Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie - najwierniejszych przyjaciół. Także tych najbardziej ofiarnie wspierających podopiecznych placówki, przede wszystkim wspaniałych wolontariuszek: Marzenę Biernacką, Monikę Filas i Ilonę Milewską, których codzienną pracę i życzliwość specjalnymi nagrodami wyróżnił Władysław Sikorski, wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

Wyjątkowy wieczór w Starej Rzeźni był okazją nie tylko do popularyzacji Kalendarza Schroniska 2020 oraz innych materiałów promujących zarówno adopcje jej podopiecznych, jak i program zapobiegania bezdomności zwierząt: plakatów, kubków, naklejek, odblasków i notesów, oczywiście z logo placówki. Ale również do licytacji wielkoformatowych posterów z kadrami Anny Gardzińskiej. Unikatowych, bo przedstawiających także te psiaki i punkty na mapie miasta, które nie zmieściły się w oficjalnym wydawnictwie. Dochód z ich wernisażowej sprzedaży - w sumie ponad 2300 zł - zasili konto schroniska, umożliwiając zakup m.in. mokrej karmy, przysmaków, misek, obroży oraz żwirku, czyli wszystkiego co niezbędne dla polepszenia jakości życia psiaków i kociaków przebywających w miejscu, które jest przystankiem - oby jak najkrótszym - w drodze do nowych domów i kochających opiekunów.

Jest szansa, że wystawa zdjęć promujących Kalendarz Schroniska 2020 zawita jeszcze do Promedia - filii Miejskiej Biblioteki Publicznej (al. Wojska Polskiego 2) oraz galerii Poziom 4 w szczecińskiej Filharmonii. Natomiast zainteresowani zdobyciem prestiżowego wydawnictwa, czyli darowizną na rzecz schroniska w wysokości co najmniej 40 zł, mogą dokonać zakupu bezpośrednio w placówce przy al. Wojska Polskiego 247 (codziennie, również w soboty i niedziele, oprócz świąt, w godz. 9-16). Wpłat będzie można również dokonywać bezpośrednio na konto schroniska (PKO Bank Polski S.A. O/Szczecin: 20 1020 4795 0000 9302 0332 3599; dla przelewów zagranicznych IBAN: PL20102047950000930203323599, Kod BIC (Swift): BPKOPLPW), w tytule wpisując: "Kalendarz 2020". Wówczas - po potwierdzeniu wpływu darowizny - schronisko prześle wydawnictwo pod adres wskazany w przelewie.

Uwaga: schroniskowy kalendarz ma charakter kolekcjonerski. Jego nakład jest ograniczony do zaledwie 500 egzemplarzy.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK/Arleta NALEWAJKO

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Angelika
2019-12-20 18:10:28
O jaka ładna psia szminka na jednej fotce:*

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA