Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Kalendarz nie tylko dla miłośników zwierząt. Ze Szczecinem w tle

Data publikacji: 2019-12-14 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 15:02
Kalendarz nie tylko dla miłośników zwierząt. Ze Szczecinem w tle
 

W rolach głównych: Morus, Slogy, Jacky, Beka, Hugo i Biszkopt. Czyli podopieczni szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Na tle najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta - od Filharmonii, przez dźwigozaury i Wały Chrobrego, po Muzeum Techniki i Komunikacji. Wspólnie w niezwykłym kalendarzu na przyszły rok.

Skrzywdzone przez los i ludzi, porzucone psiaki. Na co dzień są rezydentami szczecińskiego przytuliska przy al. Wojska Polskiego. Teraz wystąpiły w dość nietypowej dla nich roli - modelek i modeli Kalendarza 2020. To prestiżowe wydawnictwo w wersji limitowanej, a więc o wartości kolekcjonerskiej. Ma pomóc pomagać. Cały dochód z jego dystrybucji trafi bowiem na konto schroniska.

Za obiektywem - podobnie jak w poprzednich latach i na zasadzie wolontariatu - stanęła Anna Gardzińska. Jej zdjęcia idealnie zostały wpasowane w subtelną szatę graficzną ˆwydawnictwa, na którego kartach znalazły się jedne z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Przewodnikiem po nich jest Jakub Piotrowski, który - jak mówi Ewa Mrugowska, kierująca szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - z niezwykłą życzliwością i cierpliwością pomógł naszym zwierzakom pozować do sesji zdjęciowej.

„Kalendarz Schroniska 2020” będzie miał swą premierę podczas wernisażu, jaki odbędzie się w Starej Rzeźni w przyszły czwartek (19 bm.).

- Na wernisażu będzie można obejrzeć wszystkie karty kalendarza, w dużym wystawowym formacie. A także wiele innych, przepięknych zdjęć, na których ukazano wdzięk i wyjątkowość naszych podopiecznych, ale które z przyczyn obiektywnych,niestety, nie zmieściły się w druku - przekazuje kier. Ewa Mrugowska. - Część zdjęć zostanie tego dnia zlicytowana, część posłuży innym licytacjom także przeprowadzanym w Starej Rzeźni.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18, a potrwa do g. 20. W trakcie - zaplanowano występ utalentowanego akordeonisty Adama Chociana, ucznia Bogdana Górnika z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wstęp wolny. 

- W tym dniu będzie można nabyć zarówno premierowy kalendarz, jak również inne przedmioty związane ze schroniskiem - dodaje kier. Ewa Mrugowska. - Dochód z dystrybucji wydawnictwa w całości zasili budżet naszej placówki, a zostanie wykorzystywany na zakup karmy oraz materiałów niezbędnych do bieżącej opieki nad zwierzętami: dla zapewnienia wysokich standardów opieki oraz poprawę ich jakości życia.

„Kalendarz Schroniska 2020” firmuje Zakład Usług Komunalnych. Każda opłata za to wydawnictwo będzie darowizną. Już po wernisażu będzie można jej dokonywać bezpośrednio w placówce przy al. Wojska Polskiego 247 (codziennie, również w soboty i niedziele, oprócz świąt, w godz. 9-16). Wpłat będzie można również dokonywać bezpośrednio na konto schroniska (PKO Bank Polski S.A. O/Szczecin: 20 1020 4795 0000 9302 0332 3599; dla przelewów zagranicznych IBAN: PL20102047950000930203323599, Kod BIC (Swift): BPKOPLPW), w tytule wpisując:"Kalendarz 2020". Wówczas - po potwierdzeniu wpływu darowizny - schronisko prześle wydawnictwo pod adres wskazany w przelewie. 

A. NALEWAJKO

Fot. Anna GARDZIŃSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Presja swiatecznej. pomocy
2019-12-15 23:14:10
i chwala im za to, ale jesli cos robia to niech faktycznie robia to dobrze albo sluchaja dobrych rad jak sami nie potrafia. kolportacja kalendarzy faktycznie nie jest najmocniejsza a mozna w okresie swiatecznym bylo wyciagnac z niej troche sosu na czworonogi. chyba ze nie kasa jest tu najwazniejsza tylko satysfakcja wolontariuszy, wtedy siara.
Bez sensu
2019-12-15 22:45:56
No i dlatego w bidulu jest bida sokro nie umieją zrobić nawet tak prymitywnego biznesu. Swoją drogą pisz na drugi raz kiedy już procenty wyjdą bo słabo się taki bełkot czyta...
Presja swiatecznej. pomocy
2019-12-15 13:14:38
Ludzie wolontaryjnie tylki sobie urabiaja caly rok- a tu jeszcze dasy.Jeszcze pod drzwi powinni przyniesc z oplatkiem?
@felczer
2019-12-15 08:58:12
Przeczytaj jeszcze raz- a znajdziesz nazwisko osoby za obiektywem.
do Bez sensułwnego
2019-12-15 01:02:56
- nie płacz mały , nie płacz. Ta akcja jest zorganizowana przez tych, którzy chcą trochę pomóc zwierzakom w "bidulu". To są faktycznie społecznicy i "nie umieją robić biznesu"- Twoje piniądze są najważnejsze w "demokracji liberelnej" i nikt nie będzie płakał iż "Po prostu pójdziesz do sklepu myśliwskiego i kupisz jej tam".... "Kasę zamiast schroniska dostanie kółko łowieckie" i kółko łowiecke zastrzeli kolejnego żubra.... Bądąc w sklepie od "kółka" zapytaj się przy okazji czy ktoś z "kółkowiczów beknął za tego żubra - jakoś cicho się zrobiło.
@
2019-12-14 22:00:17
Kupisz co chcesz.Pozdrawiam:)
Bez sensu
2019-12-14 21:03:50
Tak zmieni i dlatego dostanie w terminie tyle, że inny. Po prostu pójdę do sklepu myśliwskiego i kupię jej tam. Też ze zwierzakami a, że leśnymi? I będzie mieć pod choinkę bo taką mamy tradycję. Kasę zamiast schroniska dostanie kółko łowieckie, bo ktoś (pewno ty albo koleżanka wnioskując po świętym oburzeniu) nie wyrósł jeszcze z PRL i nie umie robić biznesu jeszcze grożąc paluszkiem tym co zwracają uwagę na słaby punkt akcji.
@bez sensu
2019-12-14 18:09:11
Czy fakt,ze corka nie dostanie kalendarza pod choinke- zmieni Jej zycie na gorsze?To dostanie troche pozniej...Imieniny,urodziny,piatka w szkole,bez powodu...Dla wiekszosci jest to prezent- a dla ludzi pomagajacym zwierzetom -to walka o ratunek.Nie ma co sie nabzdyczac, ze sie " nie zdazy z prezentem pod choinke"..Pomagajmy- a zdazymy:).Ja tez nie dostane prezentu na swieta.Na wlasne zyczenie.Wysterylizowalam za to dwa wolnozyjace koty na wlasny koszt...Sugerujac sie tytulem artykulu- zastanawialam sie nad kupnem kalendarza dla wojta mojej gminy;).
felczer nauk społecznych
2019-12-14 16:58:04
Czy kalendarz będzie szczekał? Bo nazwiska fotografisty i grafika, który go projektował, jakoś w tym zachwyconym bełkocie nie znalazłem.
Bez sensu
2019-12-14 15:54:53
Czyli jeśli nie pójdę na event w czwartek i tam nie kupię kalendarza to pod choinkę córce go już nie dam bo zanim przyjdzie pocztą to i faktycznie nowy rok będzie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ