piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców

Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców
Data publikacji: 2018-06-21 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 3316 334735

Pożar, który rozpętał się w budynku dawnej restauracji „Centrala” w Świnoujściu został opanowany. Nie ma groźby, że rozprzestrzeni się na pobliskie kamienice. Na miejscu nadal jednak pracują strażacy, którzy dogaszają zadymiony obiekt.

Jak poinformował „Kurier” Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, w budynku objętym pożarem nie było mieszkańców. To pustostan. Lokum zapewniono jedynie pięciu obywatelom Ukrainy zamieszkującym sąsiednie budynki. Mieszkańcy Świnoujścia, którzy mieszkają w pobliżu objętego pożarem budynku ze względów bezpieczeństwa musieli opuścić swoje mieszkania, ale zapewniali, że nie potrzebują lokali od gminy. Udali się do znajomych.

 

Pożar rozpętał się ok. g. 22. Wszystko wyglądało bardzo groźnie.

- Było tyle dymu, że byłam przekonana, że to mój blok się pali - mówi mieszkanka Świnoujścia mieszkająca dwa budynki dalej.

Nad miastem unosiła się czerwona łuna. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Ogień gaszono wodą z kanału, który znajduje się naprzeciwko budynku dawnej „Centrali”. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Przyczyny pożaru będą ustalane.

Tekst, film i fot. BaT

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

W budynku, w którym mieściła się restauracja „Centrala” w Świnoujściu, wybuchł pożar. Na miejsce dojeżdżają kolejne zastępy straży pożarnej. Akcję utrudnia wiatr.

Nad miastem unosi się dym. Ewakuowano mieszkańców sąsiedniego budynku. Zamknięto ruch przy Wybrzeżu Władysława IV i na ul. Armii Krajowej. 

Strażacy walczą z żywiołem. Na miejsce przyjechały także jednostki z prawobrzeża. Wokół zebrały się tłumy mieszkańców. Na bieżąco będziemy informować o sytuacji.

Tekst, film i fot. BaT

Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców Wielki pożar w Świnoujściu. Ewakuowano mieszkańców

Komentarze

obserwator(r\)
To podobno to miejsce gdzie była impreza policjantów. Restauracja płonie bo palą dowody pijaństwa.Brawo Brudziński- szybka reakcja i dymisje.Na bruk takich policjantów.
2018-06-22 11:52:52
Hmm...
Czyzby juz i w Swinoujsciu "grasowal jakis"... pod-pa-lacz/cze ??
2018-06-22 10:43:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy