W środę i czwartek (12 i 13 sierpnia) realizowane będą prace fundamentowe na instalacji Polimerów Police. W związku z tym mogą wystąpić czasowe utrudnienia na drogach prowadzących na plac budowy.
Transport betonu będzie prowadzony od godz. 16 w środę (12 sierpnia) do godz. 14 w czwartek (13 sierpnia). Materiał ma służyć do przygotowania fundamentów pod jedną z kluczowych instalacji – do produkcji polipropylenu – powstających w ramach projektu Polimery Police.
– Transport betonu będzie prowadzony równolegle z węzła betoniarskiego przy ul. Fabrycznej 1 oraz ul. Letniej 21/25 w Szczecinie na teren inwestycji przy ul. Kuźnickiej 1 w Policach – informuje Piotr Lachowicz, kierownik Biura CSR Grupy Azoty Polyolefins SA. – Docelowo planowane jest zaangażowanie kilkudziesięciu samochodów poruszających się systemem wahadłowym, co może spowodować czasowe (również w godzinach nocnych) zwiększenie ruchu na dwóch trasach.
Pierwsza przebiega przez ulice: Kolejową, Nad Odrą, Kościelną, Władysława Nehringa, Policką, Szosę Polską, Szczecińską, Przęsocińską, Asfaltową, Wojska Polskiego, Grunwaldzką, Tadeusza Kościuszki (DW 114) i Jasienicką (DW 114). Druga trasa obejmuje ulice: Letnią, DK 10, DW 115, Jana Matejki, Gontyny, Emilii Sczanieckiej, Wilczą, Obotrycką, Pokoju, Szosę Polską, Szczecińską, Przęsocińską, Asfaltową, Wojska Polskiego, Grunwaldzką, Tadeusza Kościuszki (DW 114) i Jasienicką (DW 114).
W celu zminimalizowania ruchu samochodów powrót do węzła przy ul. Kolejowej (trasa I) planowane jest z wykorzystaniem również drogi przebiegającej przez ulice: Jasienicką (DW 114), Kościuszki (DW 114), Grunwaldzką, Wojska Polskiego, Asfaltową, Cisową, Nadbrzeżną, Stołczyńską, Nad Odrą i Kolejową.
Dodajmy, że wcześniej zakończono prace związane z fundamentami żelbetowymi zbiorników – dwóch na propan, jednego na etylen.
Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. W zakres przedsięwzięcia wchodzą: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą inwestycji jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planowane jest na czwarty kwartał 2022 r. ©℗
(ek)
Fot. Grupa Azoty Polyolefins SA