piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wieczorek pozostanie szefem?

Wieczorek pozostanie szefem?

Wieczorek pozostanie szefem?
Data publikacji: 2016-04-21 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:24
Wywietleń: 814 129203

Słabe wyniki wyborów do sejmiku województwa, a na dokładkę odejście dwóch z czterech radnych i rozpad klubu - ostatnie 1,5 roku nie były dla SLD szczęśliwe. - To, co się stało, było efektem wewnętrznych kłótni. Dziś jesteśmy skonsolidowani - mówi Dariusz Wieczorek, który chce pozostać szefem partii w regionie.

Wybory przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Pomorzu Zachodnim będą w sobotę, 23 kwietnia. Na razie nie słyszymy, by Dariusz Wieczorek miał jakiegoś kontrkandydata. A to oznacza, że raczej pozostanie regionalnym liderem. W fotelu tym zasiada ponownie od czasu wewnątrzpartyjnej rozprawy z Grzegorzem Napieralskim, który dziś, przypomnijmy, jest senatorem z listy PO.

- Ci, którzy chcieli od nas odejść, przejść do PO, zrobili to. Teraz SLD jest monolitem - mówi Wieczorek.

Co polityk powie w sobotę delegatom na zjeździe? Czy zgromadzeni usłyszą, że trzeba zachować szyld Sojuszu, a może coś przeciwnego?

- Przez ostatnie 10 lat szliśmy do wyborów budując szerokie porozumienie, trzeba z tego wyciągnąć wnioski - uważa radny Wieczorek. - Szyld SLD jest dziś wartością samą w sobie, skupia wokół siebie ludzi - mówi.

I dodaje, że dziś SLD musi budować swoją pozycję, ale także współpracować z innymi ugrupowaniami na lewicy. Partia nie będzie teraz „roztrząsać” tego, co będzie za dwa lata (przed wyborami samorządowymi). ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Dariusz Wieczorek chce pozostać szefem SLD na Pomorzu Zachodnim

Komentarze

Stoczniowiec
Stocznia padła, teraz enea ledwo sie kręci, a garbatego ciagle ktoś mianuje i ustawia na stołkach? To trżeba mieć powiązania i kolesiowo. Mam nadzieje ze kiedyś odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za szkody do których doprowadził podejmując błędne decyzje, marnotrastwo ale pensja spora, i o to chodzi ?
2016-04-21 21:15:41
Herman Pucek
Głosować na tego gościa to tak jakby pchnąć Szczecin ku przepaści!Panie idź pan w diabły i oszczędź nam wstydu,siedź sobie w tej Enei .
2016-04-21 18:42:57
jj
sld to juz od dawna przybudowka pisu, koncz wasc wstydu oszczedz, do roboty !!!! jako ciec w biedronce najlepiej
2016-04-21 18:17:44
Marne Szanse
Z takim źle się kojarzącym w Szczecinie szefuniem to tylko wyprowadzenie sztandaru pozostanie. Tylko pytanie kiedy ?
2016-04-21 17:49:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”