Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Wieczorek pozostanie szefem?

Data publikacji: 2016-04-21 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:51
Wieczorek pozostanie szefem?
 

Słabe wyniki wyborów do sejmiku województwa, a na dokładkę odejście dwóch z czterech radnych i rozpad klubu - ostatnie 1,5 roku nie były dla SLD szczęśliwe. - To, co się stało, było efektem wewnętrznych kłótni. Dziś jesteśmy skonsolidowani - mówi Dariusz Wieczorek, który chce pozostać szefem partii w regionie.

Wybory przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Pomorzu Zachodnim będą w sobotę, 23 kwietnia. Na razie nie słyszymy, by Dariusz Wieczorek miał jakiegoś kontrkandydata. A to oznacza, że raczej pozostanie regionalnym liderem. W fotelu tym zasiada ponownie od czasu wewnątrzpartyjnej rozprawy z Grzegorzem Napieralskim, który dziś, przypomnijmy, jest senatorem z listy PO.

- Ci, którzy chcieli od nas odejść, przejść do PO, zrobili to. Teraz SLD jest monolitem - mówi Wieczorek.

Co polityk powie w sobotę delegatom na zjeździe? Czy zgromadzeni usłyszą, że trzeba zachować szyld Sojuszu, a może coś przeciwnego?

- Przez ostatnie 10 lat szliśmy do wyborów budując szerokie porozumienie, trzeba z tego wyciągnąć wnioski - uważa radny Wieczorek. - Szyld SLD jest dziś wartością samą w sobie, skupia wokół siebie ludzi - mówi.

I dodaje, że dziś SLD musi budować swoją pozycję, ale także współpracować z innymi ugrupowaniami na lewicy. Partia nie będzie teraz „roztrząsać” tego, co będzie za dwa lata (przed wyborami samorządowymi). ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Dariusz Wieczorek chce pozostać szefem SLD na Pomorzu Zachodnim

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stoczniowiec
2016-04-21 21:15:41
Stocznia padła, teraz enea ledwo sie kręci, a garbatego ciagle ktoś mianuje i ustawia na stołkach? To trżeba mieć powiązania i kolesiowo. Mam nadzieje ze kiedyś odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za szkody do których doprowadził podejmując błędne decyzje, marnotrastwo ale pensja spora, i o to chodzi ?
Herman Pucek
2016-04-21 18:42:57
Głosować na tego gościa to tak jakby pchnąć Szczecin ku przepaści!Panie idź pan w diabły i oszczędź nam wstydu,siedź sobie w tej Enei .
jj
2016-04-21 18:17:44
sld to juz od dawna przybudowka pisu, koncz wasc wstydu oszczedz, do roboty !!!! jako ciec w biedronce najlepiej
Marne Szanse
2016-04-21 17:49:58
Z takim źle się kojarzącym w Szczecinie szefuniem to tylko wyprowadzenie sztandaru pozostanie. Tylko pytanie kiedy ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA