Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rowerowy tydzień w PKP Intercity – bilety za złotówkę

Data publikacji: 2018-09-15 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Rowerowy tydzień w PKP Intercity – bilety za złotówkę
 

PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów „Rower za złotówkę z PKP Intercity”. Od 16 do 22 września 2018 r. będą mogli oni przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę. Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

Przewóz roweru może rozpocząć się najwcześniej 16 września o północy, a najpóźniej 22 września o godz. 23.59. Cena jest stała – symboliczną złotówkę zapłacimy więc niezależnie od długości trasy, którą pokonamy pociągiem. Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety będzie można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową www.intercity.pl, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane.

Coraz więcej rowerzystów można korzysta z pociągów PKP Intercity. W pierwszym półroczu 2018 roku było to 21,4 mln podróżnych, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W całym 2017 roku blisko 113 tys. osób zakupiło bilet na przewóz jednośladu pociągiem PKP Intercity.

– Od dłuższego czasu obserwujemy, że Polacy coraz chętniej podróżują koleją z rowerami. Bardzo nas to cieszy, ponieważ ten trend udowadnia, że kolej jest transportem przyszłości, doskonale wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dostosowywać się do potrzeb pasażerów. Dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity w każdym pociągu mają być miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.

(p)

Fot. PKP Intercity

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k
2018-09-15 21:35:10
Tak trzymać !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA