niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Widoczność po zmroku

Widoczność po zmroku

Widoczność po zmroku
Data publikacji: 2016-12-19 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 1464 187160

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie wspólnie z Powiatem Stargardzkim zorganizowała akcję, podczas której masowo ubrani zostaną w elementy odblaskowe wszyscy napotkani na drodze piesi. Działania przeprowadzone zostaną w centrum miasta w najbliższy czwartek (22 grudnia) tuż po zapadnięciu zmroku. 

Krzysztof Kozłowski z Powiatowej Rady Bezpieczeństwa oraz podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej komendy systematycznie prowadzą spotkania profilaktyczne, podczas których szkolą uczestników, jak korzystać z elementów odblaskowych. Dotyczy to głównie funkcjonalności tych gadżetów, bo samo ich posiadanie w kieszeni nie czyni nas bezpieczniejszym. 

– Niestety duża liczba niechronionych uczestników ruchu drogowego nie bierze udziału w takich pogadankach, gdzie prelegenci szczegółowo objaśniają, jak zakładać i kiedy nosić taki odblask. Dlatego też komendant – mł. insp. Robert Nowak – wspólnie ze starostą Ireneuszem Rogowskim oraz przewodniczącą powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ireną Agatą Łucką postanowili w najbliższy czwartek osobiście uczestniczyć w zorganizowanych wspólnie działaniach – mówi podkom. Łukasz Famulski

Podczas akcji, która ruszy tuż po zmroku, wielu stargardzkich funkcjonariuszy i przedstawicieli powiatu stargardzkiego u boku Mikołaja przemierzy ulice Stargardu i wszystkim napotkanym osobom założy elementy odblaskowe.

– Mamy nadzieję, że taka forma profilaktyki, zwłaszcza teraz – w czasie przygotowań świątecznych – dosadniej pozwoli podkreślić znaczenie elementu odblaskowego w poprawie bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu – dodaje podkom. Famulski.

Odblaski zakupione zostały ze środków Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Stargardzie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie

(p)

Fot. Tadeusz Surma

Widoczność po zmroku

Komentarze

Panie JA
Odpowiedzialność za bezpieczeństwo leży po stronie każdego uczestnika ruchu drogowego. Z punktu widzenia kierowcy: widzę tego, który jest widoczny (to ja, czasami). Z punktu pieszego: niech mnie widzi każdy (też czasami ja). Ale "JA" - możesz być niewidoczny i nieżywy.
2016-12-19 19:29:28
JA
A ja bym wolał żeby to kierowcy bardziej uważali na pieszych zdejmując nogę z gazu w okolicach przejść dla pieszych. Niedługo pieszy przej jezdnie będzie musiał iść z latarką i najlepiej podskakując na jednej nodze bo sebix w Golfie III jedzie do Karyny i na nic nie patrzy...
2016-12-19 18:20:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie