niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Widoczność po zmroku

Widoczność po zmroku

Widoczność po zmroku
Data publikacji: 2016-12-19 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 1631 187160

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie wspólnie z Powiatem Stargardzkim zorganizowała akcję, podczas której masowo ubrani zostaną w elementy odblaskowe wszyscy napotkani na drodze piesi. Działania przeprowadzone zostaną w centrum miasta w najbliższy czwartek (22 grudnia) tuż po zapadnięciu zmroku. 

Krzysztof Kozłowski z Powiatowej Rady Bezpieczeństwa oraz podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej komendy systematycznie prowadzą spotkania profilaktyczne, podczas których szkolą uczestników, jak korzystać z elementów odblaskowych. Dotyczy to głównie funkcjonalności tych gadżetów, bo samo ich posiadanie w kieszeni nie czyni nas bezpieczniejszym. 

– Niestety duża liczba niechronionych uczestników ruchu drogowego nie bierze udziału w takich pogadankach, gdzie prelegenci szczegółowo objaśniają, jak zakładać i kiedy nosić taki odblask. Dlatego też komendant – mł. insp. Robert Nowak – wspólnie ze starostą Ireneuszem Rogowskim oraz przewodniczącą powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ireną Agatą Łucką postanowili w najbliższy czwartek osobiście uczestniczyć w zorganizowanych wspólnie działaniach – mówi podkom. Łukasz Famulski

Podczas akcji, która ruszy tuż po zmroku, wielu stargardzkich funkcjonariuszy i przedstawicieli powiatu stargardzkiego u boku Mikołaja przemierzy ulice Stargardu i wszystkim napotkanym osobom założy elementy odblaskowe.

– Mamy nadzieję, że taka forma profilaktyki, zwłaszcza teraz – w czasie przygotowań świątecznych – dosadniej pozwoli podkreślić znaczenie elementu odblaskowego w poprawie bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu – dodaje podkom. Famulski.

Odblaski zakupione zostały ze środków Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Stargardzie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie

(p)

Fot. Tadeusz Surma

Widoczność po zmroku

Komentarze

Panie JA
Odpowiedzialność za bezpieczeństwo leży po stronie każdego uczestnika ruchu drogowego. Z punktu widzenia kierowcy: widzę tego, który jest widoczny (to ja, czasami). Z punktu pieszego: niech mnie widzi każdy (też czasami ja). Ale "JA" - możesz być niewidoczny i nieżywy.
2016-12-19 19:29:28
JA
A ja bym wolał żeby to kierowcy bardziej uważali na pieszych zdejmując nogę z gazu w okolicach przejść dla pieszych. Niedługo pieszy przej jezdnie będzie musiał iść z latarką i najlepiej podskakując na jednej nodze bo sebix w Golfie III jedzie do Karyny i na nic nie patrzy...
2016-12-19 18:20:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie