Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Widać zarysy budynków aquaparku w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 03 marca 2020 r. 10:32
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2020 r. 20:54
Widać zarysy budynków aquaparku w Szczecinie
 

Na budowie szczecińskiego aquaparku pojawiły się już zarysy dwóch budynków.

– Aktualnie trwa wykonywanie ekranu przeciwfiltracyjnego pod budynkiem basenowym, zlokalizowanym w sąsiedztwie ulicy Bożeny. Trwają również prace zmierzające do wykonania płyty fundamentowej pod budynkiem Edukatorium. W tym celu trwa skuwanie pali oraz wylewanie warstwy chudego betonu. W najbliższym czasie na budowie dostrzec będzie można również zmontowane żurawie – informuje Piotr Zieliński ze spółki Fabryka Wody, powołanej do realizacji inwestycji.

Szczeciński aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego,strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały: strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemiennie ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic: 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: ALSTAL Grupa Budowlana i ALSTAL Real Estate. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Prace zakończą się w 2022 roku.

(dar)

Fot. Fabryka Wody

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Prawda jest taka, że Prezydenta Krzystka wystawił Kler
2020-03-03 20:36:04
Każdy kto zna historię prezydenta Szczecina wie, że ma on brata księdza i stąd jego zawrotna kariera od Dyrektora Generalnego Urzędu Wojewódzkiego (już w dwa lata po studiach), poprzez zastępcę Prezydenta Szczecina Mariana Jurczyka, no i od 2006 roku Prezydenta Szczecina, Klerowi (nie piszę KK bo Kościół to przede wszystkim wierzący, którzy nie zyskują na działaniach Kleru, który przez swoją pazerność na władzę i pieniądze nie służy dobrze Kk ) tak łatwo teraz dostawać nowe działki od miasta, bo został przez naciski Kleru wybrany
@brawo
2020-03-03 19:16:41
Gdzie ty popaprańcu miałeś 8 lat rządów PIS w Szczecinie? Rządził Krzystek którego na prezydenta wystawiła PO a nie PIS!
brawo
2020-03-03 13:57:13
PiS przez 8 lat rządów w Szczecinie nie potrafił doprowadzić do rozpoczęcia budowy Fabryki Wody
Paweł
2020-03-03 12:29:08
a co z tymi zbędnymi tam ogrodami działkowymi? czy nie można ich w końcu zaorać? ta durna ustawa chroni tą patologię na wielu ważnych terenach w mieście. Coraz mniej wolnych terenów... ale nie muszą być zbędne ogrody działkowe w centrum miasta! chore!
Kosinia
2020-03-03 10:40:49
Zarysy kościoła nad Rudzianką już też widać ;-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA