Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wiceminister rolnictwa z Pomorza Zachodniego

Data publikacji: 28 stycznia 2020 r. 18:23
Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2020 r. 12:03
Wiceminister rolnictwa z Pomorza Zachodniego
 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył we wtorek (28 stycznia) Janowi Białkowskiemu akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nowy wiceminister pochodzi z Węgorzyna (powiat łobeski).

Nowy członek kierownictwa MRiRW pracował ostatnio w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego. Wcześniej był m.in. zastępcą dyrektora w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dyrektorem Biura Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, dyrektorem Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych oraz dyrektorem Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie.

Ma również bogate doświadczenie praktyczne w rozwiązywaniu problemów rolnictwa wynikające z prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego oraz wieloletniej działalności społecznej w strukturach NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i samorządu rolniczego.

Wiceminister Jan Białkowski jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie. W resorcie będzie odpowiadał za kwestie dotyczące finansów, gospodarki ziemią oraz hodowli i ochrony roślin.

Wcześniej minister Ardanowski podziękował podsekretarzowi stanu Rafałowi Romanowskiemu, który zakończył pracę w ministerstwie.

(isz)

www.gov.pl/web/rolnictwo

Na zdjęciu: Minister Ardanowski (z lewej) wręczył akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu Janowi Białkowskiemu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

haha
2020-01-29 11:40:20
wieloletnia działalność społeczna w strukturach NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” - to już wiemy komu Ardanowski chce zamknąć geby
@Olaboga
2020-01-29 10:09:46
czyli Rydzykowi i innym klechom?????????
Olaboga
2020-01-28 22:05:13
No to wie dobrze ile ziemi rolniczej w Zachodniopomorskim sprzedano obcym

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA