środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Lider rolniczych protestów dyrektorem ANR

Lider rolniczych protestów dyrektorem ANR

Lider rolniczych protestów dyrektorem ANR
Data publikacji: 2015-12-23 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:59
Wywietleń: 789 69675

Znamy już nazwisko dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Konkurs na to stanowisko wygrał Jan Białkowski – jeden z liderów rolniczych protestów w Zachodniopomorskiem.

Decyzja zapadła po rozmowach kwalifikacyjnych, jakie przeprowadzono z kandydatami w poniedziałek (21 bm.) w Warszawie. Nowy dyrektor szczecińskiej ANR obejmie swój gabinet po świętach (28 bm.).

- Jest gros problemów do rozwiązania. Przede wszystkim musimy pilnować ziemi. Trzeba zrobić wszystko, by pomóc rolnikom powiększać gospodarstwa rodzinne – mówi Jan Białkowski, który w nieoficjalnych komentarzach od początku był uznawany za faworyta w konkursie ogłoszonym 30 listopada.

Jan Białkowski pochodzi z Węgorzyna. Jest członkiem Krajowej Rady NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność". W ostatnich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa. Współtworzył Kartę Gospodarstw Rodzinnych.

Przypomnijmy, że o najważniejszy fotel w szczecińskiej ANR ubiegali się jeszcze: Ryszard Niemczuk (dyrektor wydziału nieruchomości w gryfickim starostwie), Piotr Fortuna (pracownik agencji, przez jakiś czas kierował jednostką ANR w Świdwinie), Daniel Zahorenko (kierował oddziałami KRUS w Szczecinie i Stargardzie) oraz Leszek Bednarek (Szamotuły).

(żan)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

wegorzynianin
kiedys janek ale dzis to pan bialkowski to tylko partyjny karjerowicz jako rolnik nie osiagna nic w wegorzynku
2016-03-04 18:50:25
Gość
Znam Jana Białkowskiego. To naprawdę porządny gość. Życzę mu powodzenia.
2015-12-24 11:17:51
Zetor
Warto zobaczyć ile ziemi ma Kosmal dziś, a ile będzie miał za rok! Nie po swojego tu wepchnął by nic z tego nie mieć!
2015-12-24 09:56:45
chamski
Zadba żeby ziemię mogli kupić tzw rolnicy polscy , następnie to oni sprzedadzą kupioną ziemię z ogromnym zyskiem zagranicznym firmom ? Tak jak najgorszy prezydent Szczecina w historii miasta ,sprzedawał działki pod markety .
2015-12-24 06:51:10
PO-zamiatac Lewice i wprowadzic Demokratyczna Prawice...,
Do 2-ch PO-nizszych PO-stkomunistycznych wpisow ! A jak mieliscie swoich PO-stkomunistow wszedzie na wszystkich Stolkach u Wladzy przez ostatnie 8 lat... to wszystko bylo "wpariadkie" i siedzieliscie cicho ! To teraz PO Waszych przegranych Wyborach, jest ODWROTNIE i nowa "miotla" bedzie mogla zgodnie z Prawem i Sprawiedliwoscia... tak PSL oraz SLD jak i Was PO-zamiatac ! !
2015-12-23 21:39:02
do król popiel etc.
Naucz się pisać po polsku, bo trudno zrozumieć ten bełkot. Ktoś ci coś traktorami blokuje? Drogę do szkoły?
2015-12-23 21:24:57
król popiel co mu myszy zborze zjadly-koalicjant pisu
Zablokowac Szczecin traktorami, to jest wlasnie pokaz pisowski z cyklu "dobra zmiana" masakra co za banda hipokrytow, rządam od rolinkow blokady miasta, drog i wojewodztwa ,glodowki itd. wszystkiego ,hmmm zapewne nic z tego nie wyjdzie -dlaczego bo pisowskie mendy juz wszystko zawlaszczyly
2015-12-23 20:47:04
Gratulacje!
Wygrał ten, który najlepiej zadba o interes polskich rolników. Platforma się nie sprawdziła, nie mówiąc o PSL.
2015-12-23 19:31:40
Rolmik
Mial wygrac i wygral. PiS o swoich zadba! Kto nastepny w tych ustawionych wyborach? Teraz ku...a my!
2015-12-23 18:08:53
arszczecin
Nie ma drugiego takiego jak pan Jan. Gratulacje dla rolników. Życzę siły panu Białkowskiemu.
2015-12-23 18:08:52