poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiaty dla pacjentów

Wiaty dla pacjentów

Wiaty dla pacjentów
Data publikacji: 2016-03-02 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2017 122102

Od dawna pacjenci szpitala i poradni przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie walczą o wiaty na przystankach zlokalizowanych przy tej placówce. Piszą petycje, zbierają podpisy, szukają sojuszników... Jest szansa, że w końcu wiaty powstaną. Ale nie wcześniej, niż za kilka tygodni.

- Brak wiat przystankowych odczuwalny jest boleśnie przez pasażerów linii 58 i 59, zwłaszcza w dni, w których są niekorzystne warunki atmosferyczne - pisze w swojej petycji Władysław Pańczyk, jeden z pacjentów (podpisało ją kilkadziesiąt osób). - Czekanie w takich chwilach na transport niejednokrotnie przypłacone zostało nadszarpnięciem i tak wątłego zdrowia wielu pacjentów szpitala.

Problem pacjentów docierających autobusami do poradni i na oddziałyi dostrzega dyrekcja szpitala.

- Także prosiliśmy miasto o wiaty na nowych przystankach przy naszym szpitalu - przyznaje Krystyna Pieczyńska, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie. - W tych staraniach wspierają nas także rada osiedla i ksiądz z miejscowej parafii. Razem zabiegamy też o dodatkowe miejsca parkingowe przy placówce. Coraz więcej mamy pacjentów ambulatoryjnych, więc potrzebujemy także takiego zaplecza.

Wiaty na przystankach mogą się pojawić za kilka tygodni.

- Zwrócimy się do firm z ofertą wykorzystania tych miejsc do umieszczenia reklam - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - To znaczy: firma prywatna na własny koszt wykona wiaty, które później będzie mogła wykorzystywać jako nośniki reklam. Na takiej zasadzie powstało już w mieście około 200 wiat. Chcemy w najbliższym czasie zaproponować firmom wykonanie kolejnych kilkunastu, z czego 6 powstanie przy szpitalach - po dwie na Golęcinie, przy ul. Jagiellońskiej, i w Zdrojach. Być może powstaną już za kilka tygodni. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Wiaty dla pacjentów

Komentarze

szakal
a co tam kogoś w magistracie obchodzą jakieś wiaty dla pacjentów - kasiora poszła w błoto na maty 3D - które efekt 3D kierowcy widzą po 3 piwkach .
2016-03-02 22:47:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie