Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Wiaty dla pacjentów

Data publikacji: 02 marca 2016 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Wiaty dla pacjentów
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Od dawna pacjenci szpitala i poradni przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie walczą o wiaty na przystankach zlokalizowanych przy tej placówce. Piszą petycje, zbierają podpisy, szukają sojuszników... Jest szansa, że w końcu wiaty powstaną. Ale nie wcześniej, niż za kilka tygodni.

- Brak wiat przystankowych odczuwalny jest boleśnie przez pasażerów linii 58 i 59, zwłaszcza w dni, w których są niekorzystne warunki atmosferyczne - pisze w swojej petycji Władysław Pańczyk, jeden z pacjentów (podpisało ją kilkadziesiąt osób). - Czekanie w takich chwilach na transport niejednokrotnie przypłacone zostało nadszarpnięciem i tak wątłego zdrowia wielu pacjentów szpitala.

Problem pacjentów docierających autobusami do poradni i na oddziałyi dostrzega dyrekcja szpitala.

- Także prosiliśmy miasto o wiaty na nowych przystankach przy naszym szpitalu - przyznaje Krystyna Pieczyńska, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie. - W tych staraniach wspierają nas także rada osiedla i ksiądz z miejscowej parafii. Razem zabiegamy też o dodatkowe miejsca parkingowe przy placówce. Coraz więcej mamy pacjentów ambulatoryjnych, więc potrzebujemy także takiego zaplecza.

Wiaty na przystankach mogą się pojawić za kilka tygodni.

- Zwrócimy się do firm z ofertą wykorzystania tych miejsc do umieszczenia reklam - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - To znaczy: firma prywatna na własny koszt wykona wiaty, które później będzie mogła wykorzystywać jako nośniki reklam. Na takiej zasadzie powstało już w mieście około 200 wiat. Chcemy w najbliższym czasie zaproponować firmom wykonanie kolejnych kilkunastu, z czego 6 powstanie przy szpitalach - po dwie na Golęcinie, przy ul. Jagiellońskiej, i w Zdrojach. Być może powstaną już za kilka tygodni. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szakal
2016-03-02 22:47:36
a co tam kogoś w magistracie obchodzą jakieś wiaty dla pacjentów - kasiora poszła w błoto na maty 3D - które efekt 3D kierowcy widzą po 3 piwkach .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA