czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiata zyska gospodarza

Wiata zyska gospodarza

Wiata zyska gospodarza
Data publikacji: 2015-10-29 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2447 34249

Po latach dewastacji przedwojenna nieużytkowana wiata tramwajowa u zbiegu ul. Ostrawickiej z al. Wojska Polskiego w Szczecinie znajdzie wreszcie gospodarza. Usytuowana jest na skraju parku im. Romana Łyczywka. Dokładnie w miejscu, gdzie niegdyś kończyła się trasa tramwajów linii 1.

Przestała służyć pasażerom dość dawno. Przez jakiś czas była zaadaptowana na kiosk z mydłem i powidłem, działał w niej też warzywniak. Jako własność miasta de facto była bezpańska. Bywała schronieniem bezdomnych i tak niszczała. Dziś zapada się już jej dach.

O dzierżawę wiaty od kilku lat zabiegał architekt Dariusz Przybylski. Wcześniej, po proceduralno-urzędniczych korowodach w końcu mógł zainwestować i urządził w sąsiedztwie wiaty kameralną kawiarenkę „Biancafe” w przyparkowym budynku dawnego, również nieużytkowanego i rozpadającego się publicznego szaletu. ZUK jako trwały zarządca nie miał na nią jakiegokolwiek pomysłu, podobnie jak i na opuszczony obok niej budynek wiaty przystankowej.

Na sesji we wtorek radni zgodzili się bezprzetargowo wydzierżawić sypiącą się wiatę wraz z przyległym doń terenem (w sumie 25 mkw.) Dariuszowi Przybylskiemu do stycznia 2026 r. z przeznaczeniem na prowadzenie lokalu gastronomicznego. Umowa ta będzie niejako uzupełnieniem tej zawartej z nim wcześniej, w 2010 roku, na 15-letnią dzierżawę byłego budynku wspomnianej publicznej zaniedbywanej i koniec końców zamkniętej na głucho miejskiej toalety. ©℗

Mirosław WINCONEK

Komentarze

Wieslaw
do nick: przecież ta wiata to nie rudera, a pamiątka ponad stuletniej historii linii tramwajowej w tym miejscu. I komuś, kto ma na nią pomysł należą się słowa uznania i pomocy!
2015-10-30 11:46:03
nick
bez sensu. w normalnym świecie zrujnowane pseudo budynki rozbiera się, teren się równa i sieje trawę. U nas oczywiście zabytkowe rudery. O losie....
2015-10-30 06:27:07
Re: Parking
Można na piechotę :) - Malkontencie :)
2015-10-29 11:40:11
Parking
A gdzie parking dla klientów tych przybytków?
2015-10-29 10:57:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie