sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiadukt w Lisowie do rozbiórki. Droga nr 20 będzie zamknięta

Wiadukt w Lisowie do rozbiórki. Droga nr 20 będzie zamknięta

Wiadukt w Lisowie do rozbiórki. Droga nr 20 będzie zamknięta
Data publikacji: 2019-09-10 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 21:44
Wywietleń: 2601 414126

W środę lub czwartek ma się zacząć rozbiórka wiaduktu nad drogą krajową nr 20 w Lisowie. Na czas robót zostanie wprowadzony objazd.

Wykonawca planuje rozbiórkę przęseł w ciągu 3-4 dni. Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, zakładająca objazd od Chociwla do Dobrej DW 144 i dalej DW146 i DW106 do Maszewa i Stargardu. Skrzyżowania na trasie objazdu będą oznakowane żółtymi tablicami.

- W szczególności zwracamy uwagę kierowcom jadącym DW142 w kierunku Chociwla i dalej o konieczności zjazdu w Łęczycy na trasę objazdu - mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jednoprzęsłowy, żelbetowy wiadukt nad DK20 w rejonie Lisowa powstał na początku lat 40. XX wieku podczas budowy autostrady Berlin-Królewiec. Konstrukcja samego obiektu została ukończona, ale droga, która miała nim przebiegać, nigdy nie powstała. Podczas wojny został uszkodzony. Jest nieużywany od wielu lat i nie ma do niego dojazdu. Jest go stan pogarszał się z roku na rok i zdarzało się, że betonowe elementy konstrukcji obiektu spadały na jezdnię DK20. Remontu wiaduktu uznano za nieopłacalny, więc rozebrana zostanie jego część nośna. Przyczółki ocaleją.

(g)

Wiadukt w Lisowie do rozbiórki. Droga nr 20 będzie zamknięta Wiadukt w Lisowie do rozbiórki. Droga nr 20 będzie zamknięta

Komentarze

Artur
Koszt rozbiórki wiaduktu wynosi 829,9 tys. zł !!!. Dlaczego niszczycie takie obiekty? A można było wykorzystać ten wiadukt i wybudować bezpieczny zjazd na DK 20. Gdzie są władze województwa !
2019-09-12 21:31:29
Piotr
Stanowcze Nie dla rozbiórki wiaduktu.Gdzie jest konserwator zabytków, gdzie innowacyjne projekty mogące usprawnić ruch i zachować wiadukt?Najprościej wyburzyć, a tak się nie postępuje na zachodzie.
2019-09-12 08:46:20
Wiadukt J-23
Szkoda ze wojna trwala tylko 6 lat-wiadukt do rozbiorki-i Jeden CYRK Z Panami z TIR-ow-ktorzy maja "PIERSZENSTWO"Z PONIEMIECKIEJ BETONOWKI-NA KRAJOWA NR 20-to ROZWIAZANIE?-TO"KRZYZOWKA SMIERCI"ale towarzysze z GDDK-inzyniery?POLSKIE-ONE SIE DOPIERO UCZA-
2019-09-11 21:16:27
Marek
A jak z Węgorzyna do Stargardu Najbliżej.???
2019-09-11 17:58:12
NIC NOWEGO
Tu też można by w oparciu o ten nieszczęsny wiadukt zrobić ładne dwu poziomowe skrzyżowanie.
2019-09-11 15:28:34
NIC NOWEGO
Takie to Polskie, koło Sowna na tej samej drodze wyremontowano stary wiadukt do którego prowadzą nasypy, a obok wybudowano skrzyżowanie haha, to jest dopiero genialne podejście ze strony GDDKiA, dalej podchodzi się tak po gospodarsku do tematu. Piłsudski kiedyś powiedział "Wszyscy WON !!" i tak powinno być z Wami Panowie z GDDKiA. Pozdrawiam geniuszy.
2019-09-11 15:26:09
Pablo
Pięknie wyremontowany wiadukt do rozbiórki :)
2019-09-11 12:55:17
hik
widać że solidna niemiecka robota skoro w takim stanie przetrwał prawie 80 lat
2019-09-11 07:19:43
qqq
lepszy objazd jest z MASZEWA na CHOCIWEL bo z JENIKOWA do DOBREJ droga jest wąska.
2019-09-11 01:10:34
zs
ten wyznaczony objazd to dotyczy wszystkie pojazdy?, swoją drogą bardzo ładne wyłożone kamieniem przyczółki.
2019-09-10 21:07:25