poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Węzeł przesiadkowy w Policach

Węzeł przesiadkowy w Policach

Węzeł przesiadkowy w Policach
Data publikacji: 2018-02-21 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-25 20:19
Wywietleń: 2093 315083

Węzeł przesiadkowy w Policach miał być gotowy już w październiku ubiegłego roku. Teraz mowa jest o przełomie maja i czerwca tego roku. Inwestycja jest już nie tylko spóźniona, ale też o ponad pół miliona droższa, niż wynikało z pierwszej umowy podpisanej z wykonawcą, który wygrał przetarg. Urzędników i wykonawcę zaskoczył... grunt.

Węzeł przesiadkowy powstaje przy ul. Wyszyńskiego w Policach. Inwestycja obejmuje budowę: nawierzchni i peronów pętli autobusowej, zjazdów, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, kontenerowego pawilonu socjalnego dla kierowców autobusów i całej infrastruktury (kanalizacji, przyłączy energetycznych, oświetlenia ulicznego, wiat przystankowych), a także zagospodarowanie przyległego terenu. Powstać tam mają także stanowiska parkingowe dla aut i miejsca postojowe dla rowerów.

To wszystko miało być gotowe już w październiku poprzedniego roku. Teraz mowa jest o przełomie maja i czerwca.

- Trzeba było poszerzyć zakres prac ze względu na trudne warunki gruntowe - informuje Krzysztof Kuśnierz, kierownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Policach. - Z tego powodu też konieczne było zwiększenie finansowania o około 500 tys. złotych.

Urzędnicy zapewniają, że nowy termin zakończenia inwestycji (przełom maja i czerwca) nie jest zagrożony. Po tym czasie powinny tam dojeżdżać autobusy, które teraz mają przystanki przy byłej „Kindze" (także przy ul. Wyszyńskiego) czyli: 107, F, 106 i 110. Zapewne z tego powodu będzie też potrzebna korekta rozkładów jazdy dla tych linii. Na razie jednak, jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, gmina Police nie wystąpiła o zmianę lokalizacji pętli i związaną z tym korektę rozkładów.

- Te korekty zapewne nie będą duże - mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM w Szczecinie. - Na razie jednak żadnego wniosku w tej sprawie od gminy Police nie dostaliśmy.

Firma, która wygrała przetarg na wykonanie węzła przesiadkowego w Policach, miała to zrobić za ceną ryczałtową nieco ponad 2,64 mln zł brutto. Cena ta wzrosła już do ponad 3 mln złotych.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Nowa pętla autobusowa w Policach miała być gotowa już w październiku ubiegłego roku. Wciąż jednak jest placem budowy.

 

 

Komentarze

Zaskoczony grunt
Grunt nie może nikogo "zaskoczyć". Projektant zrobił gówniane badania za małą kasę, bo chciał przyciąć kasę dla siebie. Ot co.
2018-02-25 20:15:38
Kleks
Heh.. Zditm w ackji. Niegospodarność i głupota. Dlaczego nikt nie zbadał gruntów przed przetargiem? Dlaczego wyłącza się Basen Górniczy i wycofuje połączenia na prawobrzeżu powodując zatłoczenie w pojazdach?
2018-02-22 13:24:42
kalafior
teraz ci którzy oferowali cenę o 0,5 miliona droższą za usługę i przez to przegrali przetarg powinni iść do sądu bo zostali oszukani!
2018-02-22 08:04:12
Miejski łazęga
Nikt nie potrafi rzetelnie ocenić zakresu prac albo po prostu, w sposób celowy i świadomy zaniża czaso-okres wykonania- by potem stawiać pod ścianą inwestora wynajdując wyimaginowane przeszkody techniczne lub pogodowe.W tym przypadku zaskoczył ich grunt bo nie przeprowadzono lub źle przeprowadzono badania geotechniczne.Wykonawcy zachowują się tak jak pijane dziecko we mgle.Pokładam nadzieję że inwestycja zostanie uczciwie rozliczona i sprawdzona.
2018-02-21 15:16:25
Student
Widać nie tylko w Szczecinie mają problemy z terminami ;)
2018-02-21 14:43:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy