Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Węzeł Głębokie. Strabag wybrany na wykonawcę

Data publikacji: 2019-12-06 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 13:51
Węzeł Głębokie. Strabag wybrany na wykonawcę
 

Spółka Strabag wygrała przetarg na budowę przesiadkowego Węzła Głębokie w Szczecinie. Według magistratu oferta złożona przez firmę z Pruszkowa była najkorzystniejsza.

Zgodnie z tą ofertą inwestycja ma zostać zrealizowana za kwotę 65,8 mln zł brutto. Zanim zostanie podpisana umowa z przyszłym wykonawcą, zgodnie z przepisami musi minąć 10-dniowy termin na wniesienie ewentualnych odwołań.

Na Głębokiem powstanie nowa pętla i rondo

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi, miejscami postojowymi (typu kiss&ride), stanowiskami postojowymi dla taksówek, parkingiem rowerowym i stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury m.in. ławki i kosze na śmieci.

Węzeł Głębokie w Szczecinie

Na pętli ma stanąć budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w system informacji pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny przez panele słoneczne. W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu, który ma zachować leśny charakter.

Przebudowa ulic wiodących do Węzła Głębokie

Inwestycja obejmie również przebudowę okolicznych ulic. W ramach przebudowy al. Wojska Polskiego zaprojektowano dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m.

Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m.

Węzeł Głębokie w Szczecinie

Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie odcinek jezdni konieczny do przebudowy skrzyżowania i budowy wjazdu na pętlę. Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Prace obejmą także budowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Dwa lata na wybudowanie Węzła Głębokie

Na wykonanie wszystkich prac, przyszły wykonawca będzie mieć 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Za realizację inwestycji odpowiada Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Projekt objęty będzie dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

o rerty!
2019-12-07 22:14:37
objazd do Dobrej i Wołoczkowa będzie chyba przez Niemcy? bo Krzekowo już teraz nie daje rady!
#GG
2019-12-07 15:46:48
Spokojnie, zaczną od drzew, a więc w lesie. Tyle co ma tam być wycięte, to zejdzie im się kupę czasu. Myślę, że zdążą skończyć Arkońską do tego czasu, chociaż kto wie. Tyle razy już zaskakiwała ta inwestycja. Może teraz braknie kabla z prądem do tej trafostacji i będą ryć całe skrzyżowanie.
GG
2019-12-07 10:14:08
I ruszają z robotą za miesiąc, będzie pięknie Szczecin pierwszym miastem z UberFly bo inaczej się nie da nigdzie dojechać.
Dolce
2019-12-07 08:59:31
I brak miejsca na wpisana już w tradycję tego miejsca, urokliwa kawiarnię, gdzie tłumnie rowerzyści i rodziny z dziećmi zjeżdżają się na lody, zamiast tego, betonowe klepisko... Na Basenie Górniczym piekarnia pozostała... Ale to przez ludzi z Pruszkowa, szczecińskich zwyczajów nie znaja
Ale ale
2019-12-06 19:59:35
Nadal piesi będą blokować ruch w sezonie bo w zasadzie w tej kwestii nic się nie zmieni. Teraz w lato twierdzą, że rondo się nie sprawdza. Dziwne to.
Wreszcie.
2019-12-06 18:19:16
Wreszcie może ruszy przebudowa. Dosyć już tych korków w rejonie j. Głębokie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA