niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Węzeł Głębokie nabiera kształtów

Węzeł Głębokie nabiera kształtów [GALERIA]

Węzeł Głębokie nabiera kształtów
Data publikacji: 2020-10-01 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01 20:48
Wywietleń: 1802 477336

Krajobraz na budowie węzła Głębokie w Szczecinie ostatnio bardzo się zmienił. Przybywa nowych fragmentów torowiska, trwa budowa infrastruktury na pętli.

W tej chwili główny ciężar robót, skupia się na budowie nowej pętli. Wykonana została większość prac sieciowych. W około 70 proc. zrealizowano już prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowego. Trwa budowa peronów, krawężników i dróg manewrowych na pętli.

Budowa pętli na węźle Głębokie

Realizowane są także roboty przy budowie zbiornika retencyjnego w sąsiedztwie ul. Kupczyka. Widoczne jest zbrojenie górnej części zbiornika. W kolejnych dniach rozpocznie się betonowanie płyty stropowej zbiornika, wykonana zostanie izolacja i zbiornik zostanie zasypany.

Węzeł Głębokie w Szczecinie

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi, miejscami postojowymi typu kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów.

Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne. W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Przebudowa ulic obok węzła Głębokie

Przebudowane zostaną również okoliczne ulice. W ramach przebudowy al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m.

Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m. Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę.

Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa. Prace obejmą także budowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Projekt został objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

(k)

Fot. UM Szczecin

Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów Węzeł Głębokie nabiera kształtów

Komentarze

grzebią się na tych budowach
nie wykorzystane lato, a ogólnie tempo słabiutkie.
2020-10-01 20:39:08
Marian
Może przy okazji ktoś wreszcie zdejmie azbest z budynku restauracji na plazy ? To skandal żeby w takim miejscu narażać odpoczywających na nowotwory
2020-10-01 18:05:16
pilne
Wzdłuż ul.Zegadłowicza od Głębokiego do Pilchowa droga rowerowa w ruinie bardzo niebezpieczna dla rowerzystów i pieszych .Polecam dokonać szczegółowego przeglądu przez Policję a mandat wystawić dla Zakładu Usług Komunalnych.
2020-10-01 10:06:57
rowerzystka
Droga rowerowa super dobrze wykonana ,logicznie zaprojektowana od Miodowej , Głębokie do Buku jadę bezpiecznie.
2020-10-01 09:33:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie