środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje

Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje

Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje
Data publikacji: 2020-07-31 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-01 08:48
Wywietleń: 624 467340

W sobotę (1 sierpnia) tramwaje linii 1 i 9 już nie dojadą do pętli Głębokie w Szczecinie. W rejon placu przebudowy, gdzie prace przy nowej infrastrukturze trwają od kilku miesięcy, kursować będzie teraz autobus zastępczej linii 809. Zapewni połączenie i możliwość przesiadek do autobusów linii 103 i 106 kursujących na trasach do Polic oraz linii 121 obsługującej komunikacyjnie miejscowości na terenie pobliskiej gminy Dobra.

Postęp prac przy budowie nowego węzła komunikacyjno-drogowego u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodową wkracza w kolejną fazę. Jak dotąd składy linii nr 1 i 9 mogą jeszcze dojeżdżać do pętli w jej dotychczasowym, choć już przeobrażonym nieco kształcie, torem dojazdowym i pozostawionym do nawrotu jednym ze starych torów wyjazdowych. Drugi z nich, ten bliżej placu, gdzie powstają teraz nowe perony z odcinkami torów, już wiosną został rozebrany. Teraz i tę ostatnią część utrzymywanej i wyeksploatowanej infrastruktury czeka demontaż.

Jak będą kursować tramwaje?

Do odwołania tramwaje linii 1 i 9 kursować będą na swoich normalnych trasach od pętli przy ul. Potulickiej przez centrum tylko do przystanku „Rondo Olszewskiego” (na wysokości skrzyżowania al. Wojska Polskiego z przebudowywaną ul. Władysława Szafera i oddaną do użytku po modernizacji ostatniego odcinka ul. Arkońską). W tym miejscu, tak jak obecnie, skierowana tamtędy na wydłużonych kursach „trójka” – będzie skręcać w prawo na odcinek nowej trasy tramwajów w ul. Arkońskiej i nawracać nią po dojeździe do pętli Las Arkoński. Po wyjeździe tym samym rondem w al. Wojska Polskiego dalej będą jechały jak zawsze w kierunku centrum. Na obu liniach obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy – bez zmiany częstotliwości kursów i z zachowaniem godzin odjazdów na stałej części trasy.

Przesiadka na autobus

Korzystający ze wspominanych połączeń pasażerowie będą musieli przywyknąć do codziennych przesiadek. Na odcinku rondo Olszewskiego – al. Wojska Polskiego – ul. Zegadłowicza – Głębokie Kąpieliskowa będzie uruchomiona tymczasowo linia autobusowa nr 809 z przystankami: Rondo Olszewskiego, Tor Kolarski nż, Goplana nż, Kasyno nż, Głębokie (nr 31731, 31732) – przystanki po południowej stronie skrzyżowania, Głębokie Kąpieliskowa (nr 39711) – przystanek na pasie jezdni równoległej do ul. Emila Zegadłowicza między ul. Majową i ul. Kąpieliskową.

Rozkład linii 809 zakłada kursy z częstotliwością w dni powszednie: w godzinach szczytu co 6 minut, w okresie międzyszczytowym i w godz. 18-20 co 12 minut, po godz. 20 co 20 minut, w soboty do godz. 9 i po godz. 18 co 20 minut, w pozostałym okresie co 12 minut, w niedziele i święta (tymczasowo obowiązuje rozkład na Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie) do godz. 11 i po godz. 18 co 24 minuty, w pozostałym okresie co 20 minut.

Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na linię 1 lub 9 uprawnieni będą do przejazdu daną linią na zmienionej trasie oraz wszystkimi liniami na odcinkach pokrywających się ze stałą i zmienioną trasą danej linii, a także linią zastępczą 809 na całej trasie. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje Od soboty na Głębokie autobus za tramwaje

Komentarze

Majowa - Kąpieliskowa
wczoraj tam jechałem , droga rozkopana , lewo , prawo , kopara , piesi na ulic to nie wiem czy to dobry pomysł
2020-08-01 08:18:33
kobold
A gdzie tam jest napisane że ''803''kończy na PĘTLI Głębokie?
2020-08-01 06:58:03
gdzie te wszystkie....
autobusy pomieszczą się , 803 powinien chodzić do pętli Osów a 51 nie powinien zjężdżać na Głębokie
2020-07-31 21:07:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie