Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wesprzyj bezdomne zwierzaki. Walka z kleszczami

Data publikacji: 2019-05-28 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wesprzyj bezdomne zwierzaki. Walka z kleszczami
 

Choroby przenoszone przez te pasożyty mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierząt. O pomoc w zabezpieczeniu bezdomnych czworonogów przed tym zagrożeniem proszą schroniska i fundacje z całej Polski, w tym z Koszalina.

Na platformie www.dlaSchroniska.pl trwa czwarta edycja akcji „Ratuj!”, czyli internetowej zbiórki środków przeciwkleszczowych dla podopiecznych placówek.

Poprzez ukąszenie kleszcze mogą przenosić m.in. babeszjozę, która powoduje uszkodzenie nerek i wątroby, a nieleczona nawet śmierć. Zwierzętom grozi też wirusowe zapalenie mózgu. Natomiast borelioza doprowadzić może do ślepoty, paraliżu i zmian psychicznych.

– Z roku na rok kleszcze to coraz większy problem. Ratunkiem dla naszych podopiecznych są preparaty przeciwkleszczowe, jak obroże czy krople, które zapobiegają wczepieniu tych pasożytów w skórę zwierzaka i zmniejszają tym samym ryzyko zarażenia groźnymi chorobami. Profesjonalne leki, które mają najlepszą skuteczność w tym zakresie, to jednak dla nas spory wydatek, dlatego prosimy o pomoc – apeluje Daria Szmaro ze Schroniska „Leśny Zakątek” w Koszalinie.

Wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl i kliknąć baner akcji „Ratuj!”. Następnie spośród stu wybrać placówkę, którą chce się wesprzeć. Każdą z nich reprezentuje zwierzak, który prosi o pomoc w imieniu swoim i czworonożnych kolegów.

Dzięki wsparciu internautów, w ramach ubiegłorocznej edycji Fundacja NaszeZoo.pl pomogła 4.358 psom i kotom z 70 schronisk w 55 miastach. Zbiórka „Ratuj!” jest prowadzona po raz czwarty, a potrwa do końca czerwca 2019 r. ©℗

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pomagajmy....
2019-05-28 10:25:48
Niech mi ktos odpowie-jak to mozliwe,ze kawalek gumowego paska, nasaczonego substancja antykleszczowa,kosztuje od 120do 140 zl.Tansze sa te srodki,ktore(jak mowia sprzedawcy) nie dzialaja.Sprawdzilam na swoim psie i kotach - dzialaja slabo.Jedna tabletka odrobaczajaca -8.60 zl.Serio?To nie buty dla zwierzat,czy suukienka balowa dla yorka -te fanaberie wlascicieli moga kosztowac slono,ale profilaktyka chorob,czy leki powinny byc tansze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA