Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wejściówki na kąpieliska także online. Czy rozładują się kolejki?

Data publikacji: 08 kwietnia 2019 r. 16:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Wejściówki na kąpieliska także online. Czy rozładują się kolejki?
Jeżeli zaplanowane na maj testy aplikacji mobilnej się powiodą, to w nowym sezonie letnim wejściówki na szczecińskie kąpieliska będzie można kupować online. Ma to pomóc rozładować kolejki. Fot. Ryszard Pakieser  

Kto w sezonie chciał korzystać z uroków Arkonki, ten musiał się uzbroić w cierpliwość. W upalne dni kąpielisko było bowiem - dosłownie - oblegane przez letników, stąd kolejki do kas nierzadko sięgały aż do parkingu. To ma się zmienić: magistrat zapowiada możliwość kupowania wejściówek przez Internet.

O taką - online - formę zakupu biletów na miejskie kąpieliska od lat zabiegali szczecińscy radni. Co było niemożliwe jeszcze w 2018 roku, to ma się stać faktem już w najbliższym sezonie letnim. Bilety będzie można kupować - jak dotychczas komunikacji miejskiej - przez aplikację: Mobilna Karta Miejska Szczecin (MKMS). Tyle że maksymalnie trzy dni wcześniej i wyłącznie z pewnej puli wejściówek dostępnych online. To ostatnie ograniczenie wynika z faktu, że Arkonka - jak każde inne kąpielisko - ze względów bezpieczeństwa ma ustalony tzw. poziom maksymalnej frekwencji. To pierwsze oznacza, że można nie trafić z zakupem w pogodę.

W maju odbędą się ostatnie testy modułu, który znajdzie się na stronie głównej aplikacji MKMS. Natomiast bilety przez Internet będzie można kupić nie tylko na Arkonkę, ale również na pozostałe kąpieliska: Dąbie, Dziewoklicz i Głębokie. Na Arkonkę już od 1 czerwca, a na pozostałe - od 15 czerwca.

- Pracownicy obsługujący kąpieliska zostaną wyposażeni w urządzenia do odczytywania zakupionych kodów QR. W przypadku Arkonki, na bilet online, będzie można dostać się dwoma przejściami: przy wejściu głównym oraz przy wejściu od parkingu. Osoby kontrolujące kody QR równolegle będą sprawdzały, czy dana osoba rzeczywiście uprawniona jest do ewentualnej zniżki. Mogą poprosić o okazanie dokumentów - zapowiada Centrum Informacji Miasta.

Online nie będzie można dokonać zakupu karnetu uprawniającego do kilku wejść, a tylko jednorazowe.

(an)

Na zdjęciach: Jeżeli zaplanowane na maj testy aplikacji mobilnej się powiodą, to w nowym sezonie letnim wejściówki na szczecińskie kąpieliska będzie można kupować online. Ma to pomóc rozładować kolejki.   

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA